Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tényleg eltűnőben vannak a...

Tényleg eltűnőben vannak a letöltőoldalak?


2022. júl. 10. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A száz másik ugyanilyen kérdésben a végletekig ki lett vesézve hogy miért. Ez az ügy fizetős warezről szólt, ami mindig is nagyon kevés és rövid ideig élő oldalt érintett, amikre a hatóságok rá voltak állva. Köze nincs a torrentezéshez.

2022. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És szerinted ezért éri meg torrentoldalt üzemeltetni hogy más gépét megfertőzitse?

https://www.youtube.com/watch?v=ZHV_yltIpG8

2022. júl. 10. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem.


Akkor sem ha még 100x felteszed másképp ezt a kérdést, te mániákus dilibogyó.

2022. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező a Netflix-mániás aki az ncore vesztét várja?
2022. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, én is Ncore-t használok és szeretem és nem szeretném hogy bezárják, így is sok torrent szűnt már meg pl: Bigtorrent.
2022. júl. 10. 20:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kicsit már gáz ugyanazon hisztizni heti kétszer.


Már a kérdés feltevése is rémesen pontatlan.

A "letöltőoldalak" nem mindegyike illegális, illetve az illegalitást segítő oldalak nem mindegyiket "letöltőoldal". (Pl. egy torrent-oldalt letöltőoldalnak nevezhető?)

Hogy mást ne mondjak: pl. az Origo Szoftverbázis is letöltőoldal. Vagy pl. a Sourceforge is, ami a szabadszoftverek első számú letöltőoldala. És köszöni szépen, jól van. Vagy pl. tekinthetjük "letöltőoldalnak" a gog.com-ot is, csak éppen ez legális, és pénzért cserébe tudsz letölteni.

Na, meg egy csomó olyan "szürkezónás" letöltőoldal van, ahonnan úgynevezett abandonware cuccokat lehet letölteni. Ezek olyan szoftverek, amik elméletileg jogvédettek, de már nincs, aki a szerzői jogokat gyakorolhatná felettük (mert pl. jogutód nélkül megszűnt), így nincs, aki fel tudna lépni a jogsértés (?) ellen.

(Tudom, hogy te most elsősorban a filmekre hegyezted ki a kérdést, de nem csak filmet lehet letölteni...)

Szóval: bőven léteznek még "letöltőoldalak".

Amik tényleg eltűnőben vannak, azok a "fizetős" kalóz oldalak. Ezek elsősorban filmeket és zenéket kínáltak letöltésre, némi havidíjért cserébe. De minek fizessen az ember, ha ingyen is megkaphat nagyon sok mindent? Hadd ne mondjam, Youtube-on, Videán, Indavideón mennyi film, sorozat, anime fent van. Ha meg nem vagyok rest fizetni, akkor miért ne fizessek elő inkább valami legális szolgáltatásra? Igen, tudom, nincs fent ott sem minden. De azért ezek mellett sem lehet unatkozni, és a hatályos törvények szerint saját célra még rögzítheted is, ha attól tartanál, hogy esetleg valamikor leveszik az adott filmet.


De azért hogy a másik oldalról is reálisan nyilatkozzak: az a félmilliárdos bevételkiesés nagyon olyan "amerikai stílusban" lett megállapítva. Csak míg ott kérdés nélkül, "bemondásra" elfogadja a bíróság azt is, hogy egyetlen zeneszám letöltése milliós károkat okozott, addig azért idehaza ezt bizonyítás nélkül nem fogják elfogadni. Azt pedig ne feltételezzük, hogy aki letölt valamit illegálisan, az meg is venné azt. Szóval az a félmilliárd forint nem vagyok benne biztos, hogy a valóságban egyáltalán több egymilliónál. Nem vagyok ilelgalitás-párti, de azért egyik oldalon sem kell durva túlzásokba esni.

2022. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"De azért hogy a másik oldalról is reálisan nyilatkozzak: az a félmilliárdos bevételkiesés nagyon olyan "amerikai stílusban" lett megállapítva. Csak míg ott kérdés nélkül, "bemondásra" elfogadja a bíróság azt is, hogy egyetlen zeneszám letöltése milliós károkat okozott, " - csak hogy megerősítsem mennyire igazad van.


a lent linkelt levelet egy discord tulaj kapta. (a szerver botok rippletek qopuzrol, sptifyrol, stb)


[link]

[link]

2022. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem szűnt meg a bigtorrent, honnan veszed?
2022. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
beleolvadt az estone-ba, minden bigtorrent regisztráció megmaradt
2022. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
egyik sem egy említésre méltó oldal, jelentéktelenek. estone és a bigtorrent egyaránt
2022. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!