Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy e-mailből IP cím akkor is...

Egy e-mailből IP cím akkor is megállapítható, ha az e-mail szolgáltatónak már nincsenek meg az adott e-mail adatai?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy úgy tudom, ha küldök egy e-mailt, akkor

annak, aki kapja, a levél fejlécében az e-mailszolgáltató

szerverének IP-je lesz meg. Szóval előbb hozzá kell eljutni, és csak tőle lehet egy konkrét gépig, gép IP-jéig.

De mi van, ha a szolgáltatónak már nincsenek meg az adott e-mail log-jai, adatai ? mert mondjuk 4 évvel ezelőtti a levél vagy ilyesmi.

(Egyébként Magyarországról a gmail meg a yahoo munkatársai elég nehezen érhetőek el . A freemail mnfjuk sokáig őriz adatokat, de a citromail csak pár hónapig. Szóvalegy külöldi szolgáltatót még megkeresni se nagyon lehet. )


Valaki el tudná magyarázni ezt nekem ? köszi.

Csak kíváncsi vagyok amúgy hogy ez hogy működik elviekben.


2010. szept. 23. 16:09
 1/5 anonim válasza:
39%
Na erre én is kíváncsi lennék
2010. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy szó, mint száz: a szolgáltató nem fogja neked kiadni az IP címet.


Erre bíróság kötelezheti, de ők sem fogják ok nélkül.

2010. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na de én nem ezt kérdeztem! Akkor vedd úgy, hogy a bríróság vagy egyéb hatóság kötelezte rá.

Én kíváncsi vagyok, hogy ez hogy van .

2010. szept. 23. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából az összes adatot elküldi neked emailban a küldő fél ami rá vonatkozik így tök fölösleges kutatni.1x nekem is jött 1 ilyen formai hibás levél ami kiírt mindent a gépéről a küldőnek.Nevet és ip-t többek között:)
2010. szept. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg a log, de

a) már nem is kell hivatalosan meglennie (pl. egy adott időn kívül), akkor semmi nem történik

b) még meg kéne lennie, de nincs, akkor kap egy olyan bírságot a cég, amit egy életre megemleget.


Ha bírósági határozat van, akkor nem (sem) te veszed fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, hanem a rendőrség/végrehajtó szervek.

2010. szept. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!