Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Firefox vagy Edge?

Firefox vagy Edge?

Figyelt kérdés

Az Edge megbízható (már) annyira, hogy Firefox kiváltására alkalmas legyen?

Pusztán érdeklődésből kérdezem.


Követés/telemetria érdekel a legjobban. Ugyebár a Win10/11 is elég sok adatot gyűjt (ezért is állítottam be 1-2 dolgot rajta), viszont az Edge szimpatikusabb (gyorsabbnak tűnik/placebo nem tudom).

Megérné váltani?



2022. aug. 22. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Edge
Firefox
Opera
Chrome
Brave
Tor
Vivaldi
Comodo
Epic
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Igen
2022. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
nemtudom miért kérdés, egyértelműen chrome
2022. aug. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

A zárt forráskódú Chrome egyértelműen kémprogram:

[link]

az Edge Microsoft-termék (az Öt Szemek hírszerző szervezet alapító országában székelő, monopolhelyzetű multinacionális giga techcég van mögötte), az Opera kínai nagyvállalat van mögötte és a Vivaldival, a Comodo Dragonnal és az Epic-kel egyetemben mind zárt forrású (így nehéz átellenőrizni) és - a Chrome-hoz hasonlóan - a Chromium motorján alapszanak.


Ami marad, az a Firefox, a Brave és a Tor.

2022. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Arról nem beszélve, hogy Chrome esetében még mindig nem képesek megoldani, hogy ne zabáljon fel annyi ramot amennyit nem szégyell, a többi böngésző meg uganazt angyságrendekkel kevesebből megoldja.
2022. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Az Edge Chromium alapú, olyan, mint egy Chrome csak sok dologban rosszabb. Google fiókot sem tudsz szinkronizálni, csak Microsoft fiókot. Én akkor már inkább használnék Chrome-ot, de a Firefox se rossz.


#3 Köszi az oldal :D Ilyen sok hülyeséget egy helyen nehéz néha találni :D


#4 Mikor utoljára néztem, a Firefox több RAM-ot használt, mint a Chrome.. Nekem pedig inkább használjon fel több RAM-ot, mint állandóan töltse újra az oldalakat.

2022. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

"Ilyen sok hülyeséget egy helyen nehéz néha találni :D"

Miért, tán:

* a Google Chrome nyílt forráskódú lenne?

* a Google nem kapott büntetést a Chrome nyomkövető mivolta miatt (segítek, de: [link] )?

de mindegy, "a tudatlanság = erő!"

2022. aug. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MolotovPunk ***** válasza:
74%
Az edge sz_r. Firefox a jó inkább.
2023. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!