Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 300mbps internet előfizetés...

Fodorbalu kérdése:

300mbps internet előfizetés mellet miért csak 80-90mbps a hálózati sebesség?

Figyelt kérdés
Szerződés alapján 300mpbs internetre fizetünk elő, de minden gépen 100mbps alatti eredményt kapok csak vissza. A szolgátatótól kaptunk egy SAGEMCOM F@ST3686AC modemet, ennek minden portja gigabit net képes, CAT5e kábelt használunk. A modemre közvetlen egy TV, és egy számítógép van rákötve, illetve plusz egy TP-LINK Archer A8 (alig egy éves) router. Erre még két számítógép van rákötve. A modemet körülbelül egy hónapja cserélték ki, akkor az volt a probléma, hogy kapott egy frissítést, amitől az egész rendszer ki lett lőve, folyton újraindult. Mind a modemre kötött, mind a routerre kötött gépek képesek a gigabit netre. Minden számítógépen, laptopon illetve wifin is (2,4Ghz és 5Ghz) csak 100mbps alatti értéket kaptam. Szolgáltatóval beszéltem telefonon, ők azt mondták az ő oldalukon nincs probléma, és a mi oldalunkon se látnak. Először leteszteltem a hálózatot, közvetlen a modemre rádugtam egy laptopot (szintén cat5e kábel, szintén gigabit képes) és 60-80mbps közötti sebességet kaptam. A szolgáltató azt mondta próbáljam meg lekötni a routert, és csináljak újabb mérést. Ez megtörtént de maradt a 100mbps alatti sebesség. Mi lehet a probléma? Ismét modem csere (egy hónapban másodjára), kábel problémák, a plusz router okozhatja-e, vagy csak egyszerűen szolgáltatót kéne cseréljek? Válaszokat előre is köszönöm, és remélem sikerül megoldást találni a problémára.

2022. aug. 23. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A szervertől is függ, ahonnan töltöd, mennyire van leterhelve.

speedtest.net -et is próbáld meg.

2022. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha a minimum sebesség megvan az internetnél, akkor nem tudsz panaszkodni a szolgáltatónál
2022. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 A speedtest.net-et használom leggyakrabban, most is ezen néztem, illetve ezen kívül még pár másikon is.
2022. aug. 23. 22:24
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 Hát igen igazából ez is egy probléma, mert az alap előfizetés 150mbps internetre szólna, de +150mbps lett kérve hozzá. Szerintem elég szemétség az, hogy a dupláját kértem, de még a sima 150mbps se éri el.
2022. aug. 23. 22:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha 100-as hálózati kártya van a gépedben, az ennyit tud. De lehet kábelhiba is, ha 4 működik a 8-ból 100-as kapcsolat lesz, annál többhöz mind a 8 kell, ha csak egy megszakadt 100-as lesz a link.
2022. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. A SagemCom egy ipari hulladék

2. Miért dupla NAT-on használod az Archer-t? Kérd át a SagemCom-ot bridge módba és az Archer-be legyen dugva minden gép.

2022. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Az összes gépben gigabit képes hálózati kártya van, és azt is kétlem, hogy az összes kábel rossz lenne.


#6 1. igen ezt tudom, de sajnos ezt adja a szolgáltató

2. két külön épület, a modembe jön coaxiálissal a jel, abból pedig utp kábellel jön a jel az Archer-be

2022. aug. 24. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor is az Archer legyen a fő router, a másik épületbe megy tegyél egy WiFi Access pointot.
2022. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 ezen én is gondolkoztam, de nem tudom átkötni az Archert, mert coaxiálisan jön internet+tv+telefon kombó. Vagy beállításra gondolsz? Mert az Archernek van beállítása, mind fő router, mind access point módhoz, de a Modemet nem lehet átállitani.
2022. aug. 25. 01:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Szólsz a Telekomnak, hogy legyenek szívesek a Sagemcom-ot bridge módba állítani. A Sagemcom-ból az Archer WAN portjába kötöd a kábelt, az Archeren beállítod a net kapcsolatot, tehát az fog routerként funkcionálni, majd az Archer egyik LAN portjából viszed át a másik épületbe a netet és ott rákötsz egy access pointot.
2022. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!