Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Optika és LAN kábel elvezetése...

Optika és LAN kábel elvezetése elektromos vezetékekkel közösen?

Figyelt kérdés

Mennyire elfogadott ez a felállás?


Két hét múlva jönnének bekötni az optikai Telekomos netet és a mostani felállásnál ideálisabb lenne összegyűjteni a hálózati eszközöket egy melléképületben lévő rack szekrénybe (még nincs megvéve, csak terv). Ehhez viszont az kellene, hogy az optikát behúzzák az elektromos kábelek mellett, mert nincsen külön csatorna neki a falban és nem is akarják szétvésni a házat, ez a nagy problémánk. Ezen felül még vissza is kellene vezetni egy LAN kábelt a végeszközöknek, szintén a vezetékek mellett (CAT6 FTP kábelre gondoltunk).


Ez így rendben lenne vagy iszonyatos gányolásnak számítana? Olvastam külföldi szakmai fórumokon, hogy szabvány elvileg nem tiltja meg, hogy egy csatornában legyen a vezeték és az elektromos kábel, csak védőtávolságot ír elő, de nem tiszta, hogy melyik vagy milyen szabványról beszélnek, mert nem említik meg. Azt sem értem, hogy ha egy csatornában van húzva a kettő, akkor hogyan lehet védőtávolságot kialakítani közöttük.



2022. szept. 2. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az optikát nem hatja meg az elektromos vezeték, nyugodtan el lehet mellette vinni, a LAN kábelt viszont zavarhatja. Javaslom FTP helyett STP-t vegyél, az árnyékolt és elvileg bírnia kellene, hogy mellette ott van az elektromos kábel.
2022. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fém mentes optikai kábel mehet az erősáram mellett akár közös védőcsőben is. A réz (LAN) még ha FTP vagy STP akkor sem. Mert egy esetleges sérülés esetén a kisfesz. nem földelt hálózat felé hibafeszültség kerülhet, amelyik tűzet és/vagy áramütést okozhat. Ott a megfelelő védőtávolság tartandó.
2022. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem és ez iparilag is elfogadott megoldás, feltéve, hogy megvan a védőtávolság? Szeretném ha valamennyire azért be lenne tartva a szabvány is, de fogalmam sincs, hogy hol olvashatok róla, milyen szabványt használnak hazánkban.


Egyébként védőtávolságot miképpen lehet megvalósítani, ha közös a cső? Ugye a vezetékeket nem igazán tudom igazgatni a csövön belül, meg bele sem látok, hogy hogyan tekeregnek egymás mellett a behúzáskor.

2022. szept. 2. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Úgy, hogy a LAN kábelt nem azonos védőcsőbe húzzák. Valahol olvastam, hogy van valami spéci kábel ami vihető a 230V mellett mert erősített a szigetelése, de nem emlékszem hol, és most meg nem találom.
2022. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul egy csőben az elektromos vezetékkel nem lehet húzni. Köszönöm, erre voltam kíváncsi.
2022. szept. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!