Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagyon zavar, hogy ennyire...

Nagyon zavar, hogy ennyire látszunk a Google Maps-en, ez oké?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy "jó reggelt" kategória, hiszen hosszú évek óta működik ez a dolog így, de a jelenlegi lakhelyünk most került fel a térképre. Az eddigiek zártabbak voltak, nem annyira zavart, de nem mondnom, hogy semennyire nem.

A mostaninál viszont remek a kép, látszanak az udvar végében álló autóink, a kerítéstől pár méterrel beljebb lévő bejáratunk mellé akasztott díszek és az ablakban lévő virágaink is.

Ez engem marhára zavar, hogy így be lehet kukkolni hozzánk, ugyanakkor szerintem sok szempontból aggályos, hogy pl. látszik, hogy valakinek milyen holmik, vagy milyen típusú járművek találhatók az ingatlanán belül.

Lehet ez ellen panaszt emelni?



2022. szept. 12. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet kérni a homályosítást:

[link]

2022. szept. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 12. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként bárki aki elsétál a ház elött látja mindezt, mint ahogy az ország összes többi házánál is. Nem értem, ez miért baj
2022. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én értem, az most nekem elég.
2022. szept. 12. 18:05
 5/9 anonim válasza:
46%

Hát, ha ennyire be vagytok szarva, akkor igen, kérhetitek az elhomályosítást a Google-n a hibabejelentésnél a felületen lévő adatok kitöltésével, de igazából felesleges hülyeség.

Attól, hogy elhomályosítják, maga a hely, az utca ugyanúgy beazonosítható lesz, ahova ugyanúgy bárki ellátogathat, és ugyanúgy bárki lefotózhatja az utcáról látható szögből, a házatokat, kerteteket, autótokat, stb.

Ha pedig azt fogja látni, hogy az XY utcában a sok ház közül az egyik ki van takarva, akkor pont hogy méginkább gyanúsak lesztek, és csak ezután fognak hozzátok "kukkolni", de már valós időben.

Szerintem alapvetően kb. mindenki leszarja, hogy milyen autó parkol az udvarotokban, meg milyen virág van az ablakotokban.

Ráadásul azt is vedd figyelembe, hogy a kitakarás végleges, ami később, pl. ingatlan eladásnál abszolut előnytelenül jöhet, ha egy esetleges vevő már ilyen titkolózásokat sejt...

Betörők ellen kutyával, riasztóval, udvarkamerával célszerű védekezni, nem ilyen régebbi utcaképek eltüntetésével...

2022. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, én nem így gondolom, de igazából most se kedvem, se idom kifejteni. A kép amúgy nem régi, hanem új, eddig nem voltunk rajta.

Amúgy meg szerintem kicsit finomíthatnál a stílusodon, az hogy valamit nem szeretnék, még nem feltétlenül oltári nagy beszarás - egyszerűen csak nem szeretném.

Tudom, hogy ma nagy divat a szélsőséges és tiszteletlen megfogalmazas, hiszen arctalanul tehetjük - bár arccal is egyre gyakoribb. Olyan mintha azt mondanám, hogy qrvára paraszt vagy - pedig szerintem csak túlzol. De nem mindegy a megfogalmazas.

Eladásnál pedig semennyi gondot nem fog okozni, ne aggódj.😉

2022. szept. 23. 21:29
 7/9 anonim válasza:

"a jelenlegi lakhelyünk most került fel a térképre. Az eddigiek zártabbak voltak, nem annyira zavart, de nem mondnom, hogy semennyire nem."


Érdekes, a kérdés kifejtésében még azt írod, hogy korábban is szerepelt már a házatok a Streetview-en, de csak a mostani felvételeknél zavar. Most akkor rajta voltatok már korábban is ahol laktok/laktatok, vagy sem?

Ha már akkor is "zavart" valamennyire, miért nem építettetek olyan kerítést/kaput/betonfalat a mostani helyeteken, ahova szintén nem látni be nagyon?

A véleményemet pedig fenntartom azokról, akik ilyet kérnek, hacsaknem nemzetbiztonságilag érzékeny személyről van szó, akkor abszolut felesleges a korábbi, X idővel ezelőtt készült képeken a takargatás, azok kérnek csak ilyet, akik indokolatlanul paráznak valamitől. Látszik, hogy te se tudsz értelmes indokot! Egyébként a Google törvényesen készíti az utcaképeket, kizárólag az arcokat és a rendszám táblákat kell kötelezően elhomályosítaniuk, mielőtt a felvételek felkerülnek.


És igen, szoktam én is Streetview-et böngészni, és fotóztam már le én is ilyen kitakart házat/udvart ha épp tudtam róla, és útba esett. Már csak azért is :))) Szóval nehogy aztán mostantól jöjjenek majd csak a bámészkodók!


Ha pedig betörő lennék, akkor biztosan nem a GSW-n tartanék terepszemlét, hiszen úgyis élőben kell felmérni az akadályokat (harapós kutya, riasztó, mi hol van, stb).

2022. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy törvényes, attól mert valami törvényes, viszont nem kell, hogy nekem tessék.

Tudok magyarázatot, de nincs kedvem leírni, korábban pedig albérletekben éltem.

2022. szept. 26. 09:08
 9/9 anonim válasza:

"Tudok magyarázatot, de nincs kedvem leírni,"


Pedig nagyon kíváncsi volnék...:))

2022. szept. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!