Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha már kétszer egymás után...

Ha már kétszer egymás után törték fel Facebook fiókomat mit tegyek? ,

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Az "123456", a "jelszo" és a "marika" helyett válassz olyan jelszót, mint pl. "TjW56kf_fE-q".
2022. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem választok sosem valami rövid és egyszerű jelszavakat! Most is kb.:14 karakterből állt,mégis feltörték Szingapúrból. Még szerencse, h az e-mailemre kapom a Facebook leveleit.
2022. okt. 5. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Van benne olyan szó, ami bármilyen nyelven értelmes? Ha van, akkor rossz jelszó.
2022. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Vagy inkább máshol is használod, és onnan kikerült.

Kizártnak tartom hogy próbálkozással törjenek 10+ karakteres jelszavakat az fb-n.

2022. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jelszót használj amit sehol máshol nem.

Ne tárold el a jelszót se a böngésződben, se semmilyen password safe-ben.

Legyen 16 karakter, kisbetű-nagybetű-szám-különleges karakter vegyesen.

Ne te találd ki hanem generáld véletlenszerűen.

Változtasd meg havonta egyszer, de ne csak 1-2 karaktert, hanem teljesen.


Itt van segítségnek random password generátor:

[link]

[link]


Amúgy igaza van a #4-nek. Valószínűleg máshol is használtad az volt a baj.

2022. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Facebookon keresztül vagy bejelentkezve egy csomó más helyre is, ami alapvetően nagy hiba. Állítsd be mindenhol a kettős azonosítás/bejelentkezést, és legyen mindenhol más a jelszavad.

A jelszavad hiába 14 karakter, ha az 12345671234567. Vagy valamilyen értelmes szó. Ezeket mind könnyű feltörni. Ahogy az 1-es irta, ilyen tipusú jelszavakat válassz, 2rHc_hjrTWkU?za

2022. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet az egesz latin abc is a jelszava. Valoszinubb az adatlopas mint a sima feltores.
2022. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát nekem egyszer sem törték fel. Elárulom a titkot.:Nincs.

Ha bárki feltöri...

2022. okt. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fentebb leírt tanácsok alapján változtass jelszót. Lépj be a Facebookra, beállítások és adatvédelemben jelszó és biztonság részen a bejelentkezett helyeknél nézd meg, milyen eszközöket azonosított a Facebook. A Dinamikus IP cím miatt a lokalizáció tévedhet is sok-sok km-t, de kontinensnyit azért nem. Ami gyanús, léptesd ki. Állíts be biztonsági emailt, telefonszámot. Állíts be kétfaktoros hitelesítést a Google Hitelesítővel, ami folyamatosan generál 6 jegyű kódokat. Szóval ha meg is szerzik a jelszót ezután, enélkül a folyton változó kód nélkül sokat nem tudnak csinálni.
2022. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Nekem pont így volt beállítva, és mégis megszerezték.


Valahogy még a kétfaktoros hitelesítést is kikerülték, sőt e-mailt sem kaptam a bejelentkezésről, egyszerűen csak "ellopták" a fiókot.


Nagy nehezen visszaszereztem, majd töröltem az egészet a fenébe.


Azóta sincs facebookom...

2022. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!