Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Játékokban miért maradt magas...

Játékokban miért maradt magas ugyanolyan a latency?

Figyelt kérdés

Pár napja optikaira cserélték az eddigi réz hálózatot.

Amennyire olvastam késleltetésben is sokkal jobb ez a rendszer, de játékokban maradt minden a régi 50-70ms között leginkább, speedtestben ott viszont érdekes jött ki különbség, régen itt 30-40ms volt, most minden mérésnél ezt kapom:

[link]


Szóval papíron tényleg csökkent a késleltetés is, viszont akkor játékokon belül miért maradt minden a régiben?

Warzone, CS:GO, BF V egyikben sem csökkent semmit sem az érték, holott másoknál ott is látok ilyen 30-40ms körüli értékeket vagy még ezalatt is néha.


Jó, tudom szőrszálhasogatás, meg nem si az, hogy baj lenne, inkább technikai oldalról érdekelne a dolog, hogy ha papíron ténylegesen csökkent a latency a hálózatban akkor miért nem látszik ez meg csak mérés esetén?

Játékszervereknek is van biztos valamennyi, de amit úgymond helyileg én ynertem akkor is meg kéne jelennie elvileg.



2022. okt. 5. 21:16
 1/5 anonim válasza:

Sztem te most kileakelted a saját ip címedet. Ha zugló/közelébe laksz akk töröld a kérdést mert vannak csúnyabácsik akik úgy meg ddosolnak mint a pusztulat.

( [link] )

2022. okt. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Szóval papíron tényleg csökkent a késleltetés is, viszont akkor játékokon belül miért maradt minden a régiben?"

Mert a sebesség-/késleltetés mérését egy hazai, feltehetőleg nem annyira látogatott szerveren végzed; a játék pedig egy nyugat-európai (nagyobb távolság/több lépés az elérni kívánt hosztig -> nagyobb késleltetés), nagyobb látogatottságú (nagyobb látogatottság --> nagyobb terhelés --> nagyobb késleltetés) kiszolgálón fut.

2022. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első

"Assignment: Likely Dynamic IP"

Dinamikus címem van, pár naponta más és a helymeghatározás is téved közel 200km-t.


Második:

TTehát azt lehet mondani, hogy játékok szempontjából már a régi net is teljesítette úgymond a maximumot ilyen tekintetben és emiatt nem lett ilyen helyzetekben érezhető változás?

2022. okt. 5. 22:02
 4/5 anonim válasza:
Oks, csak biztosra akartam menni :D
2022. okt. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Semmi gond, a jó szándékkal sosincs baj. :)

Igazából kihúzom fél percre a routert utána is kapok egy új címet akár.

2022. okt. 5. 22:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!