Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » GSM jel erőssége javítható?

Tothp kérdése:

GSM jel erőssége javítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy alcatel link hub LTE cat7 otthoni internetes beltéri egységem.

A házon belül szépen működik a wifi jel vétele. Viszont az internet szolgáltatás napszakonként váltakozva akadozik. Feltételezem, hogy itt a GSM térerővel lehet a probléma.

A kérdésem az lenne, hogy a fenti készülékhez csatlakoztatható antenna a wifi jelerősséget javítja, vagy pedig a GSM vételen segít?



2022. okt. 14. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs rajta antennacsatlakozó. Tedd távolabb faltól, közelebb ablakhoz

A mobilokon egyébként rendben van a térerő?

2022. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem GSM-el hanem LTE-vel lesz a gondod.
2022. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A hátoldalán van két aljzat. Olyan mint a TV koax kábelé, csak jóval kisebb. "MAIN" és "DIV" feliratokkal.

Nekem ez a GSM / LTE is sötét folt. melyik melyik?

A mobilokon is bohóckodik egyébként az internet. Van, hogy az (ja bocs, külföldi hálózaton vagyok) otthoni szolgáltatóm roamingban használhatóbb mint a helyi.

2022. okt. 14. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha hol jó hol nem akkor a vétellel nincs gond. Inkább a cella terheltsége lesz, egyszerűen bizonyos időszakokban túl sokan használják és emiatt lelassul.
2022. okt. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, melyik változata van az Alcatel Linkhub LTE CAT7-nek?


A HH71V1-en - a hivatalos adatok szerint - ugyanis van:

"2 x External TS9 antenna connectors."

[link]


"In areas with poor signal reception, connect external antennae to the two ports labelled 'MAIN and DIV' to improve signal reception."

[link]


a HH70VH-n is van:

"In areas with poor signal reception, connect external antennae to the two ports labelled 'LTE' to improve signal reception."

[link]


Illetőleg tudod-e, hogy hol van a legközelebbi 4G adótorony?

Van-e lehetőséged kültéri antenna felfogatására?


Ugyanis bár kaphatóak LTE antennák - például:

[link]

(ehhez kelleni fog egy pár SMA-TS9 átalakító: [link] )

de ezek csak akkor segítenek, ha gyenge a jelerősséged, van "optikai rálátásod" az adótoronyra, és azon nincsenek sokan.

2022. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen környezetben tartózkodsz? Egy városi vagy egy falusi környezet?

Városi környezetben én elvetném a külső antenna a ötletét, de kevésbé zsúfolt helyen is fontolóra venném.


A probléma az, hogy a legtöbb amit szerintem tehetsz, hogy a lakáson belül megpróbálod különböző helyekre rakni az eszközt, esetleg megpróbálsz beszélni a szolgáltatóval - talán sikerült nekik hangolással valamit javítaniuk.


Ha van lehetőséget vidd el az eszközt egy másik távolabbi helyre és kipróbálni, hogy kizárd a beltéri egység esetleges hibáját.


Az, hogy az adatkapcsoalat sebessége mekkora - az elég sok dologtól függ és ebből a "térerő" ( igazából a telefon a vételi jel erősséget jeleníti meg ) csak egy a sok közül. Gyengébb jel erősségnél is lehet remek sebességeket mérni, max "térerőn" is lehet olyan magas bit hiba arány a kapcsolatban ami semmit sem segít ha megelemed az vételi oldalon a jelerősséget.


Lehet, hogy olyan a rádióskörnyezet hogy egyáltalán nem lehet antenna oldalon megoldani a problémát. Hiába rakol egy antennát a bázisállomás szektorsugárzóinak irányába, az nem feltétlen fog rajtad segíteni. A "line of sight" -amikor "rálát" közvetelnül a szektorsugárzóra a készülék - nem mindig hozza meg a kívánt eredményt.Vannak olyan szituációk amiokor a többirányű terjedés miatt fellépő interferenciák még hasznosak is. A szórt spektrumú cuccok ( LTE, WCDMA , 5G ) van amikor kifjezetten szeretik az ilyen "multi path fading" dolgokat.

2022. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek. Falusi környezet. dombok völgyek mindenütt. Optikai rálátásom van egy toronyra (iletve mindjárt kettöre egy kupacban) Nagyjából 3-4 km a távolság. Zavaró tényező sehol Na most hogy az az én szolgáltatómé-e és, hogy 4G-e, azt nem fogom tudni kideríteni.

Ez egy HH71V1 készülék egyébként.

2022. okt. 14. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:

"Na most hogy az az én szolgáltatómé-e és, hogy 4G-e, azt nem fogom tudni kideríteni."

Vannak olyan oldalak, amelyeken összegyűjtik az adótornyokat - például:

* [link]

* [link]


Egy másik lehetőség, hogy egy okostelefonra feltelepítesz valamilyen jelerősség-mérő alkalmazást - például:

* [link]

* [link]

és a torony irányába haladva felméred, hogy a szolgáltatódhoz tartozik-e.

2022. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pedig én azt hittem ez GYIK már egy döglött dolog. Kóklerek és trollok gyűjtőhelye. De NEM! Minden hozzászóló tudott segíteni. Közelebb lépni a megoldáshoz. (vgső megoldás még nincs ugyan de egyre tisztábban látok) Köszi mindenkinek.
2022. okt. 14. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!