Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az oka, hogy csak...

Mi lehet az oka, hogy csak pár perc után van internet?

Figyelt kérdés
Üdv. A napokban olyan hiba lépett fel nálam, hogy wifire csatlakozás után kell pár perc mire elérhetővé válik az internet. 2 routerem van és mindkettőn jelentkezett a hiba, egyidőben. Azonos típusok, megkapták a legújabb frissítést, utána sem javult a helyzet. Csináltam resetet, újraindítást de ugyan ezt produkálja minden egyes eszközön ami csatlakozik. Sőt egy Samsung telefonon napok óta elérhetetlen az internet. iMac-en is ugyanez van, van olyan, hogy csak egyik, máskor a másik routerrel hajlandó menni a net. Arra gondoltam, hogy rossz az első router, kicseréltem egy pót routerre (sebessége nem volt elég amúgy semmi baja nem volt soha) de azzal is ezt csinálja. Nem oszt le IP címet, vagy mi lehet? Azt a router osztja, nem a szolgáltató ugye? Mindenesetre hétfőn hívom őket, hétvégén nincs ügyfélszolgálat. Érdekes, mert addig megy amíg le nem csatlakozok, mert a gép csütörtök óta megy, ma próbálgattam cserélgetni routert, újraindítani mindent és megint nehezen bírt beindulni, de azóta megy. Telefon dettó, ha el megyek otthonról és haza jövök elmegy 5-10 perc mire kapok netet.

2022. okt. 22. 18:02
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként ping 5-10 között mozog, letöltés és feltöltés rendben van tehát a nettel nincs gond, csak a csatlakozással..
2022. okt. 22. 18:03
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ne várd el a routertől hogy 10 másodperc alatt bebootoljon mint egy PC.

Kell nekik 2-3 perc.

2022. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
Feltehetően úgy van beállítva, hogy akkor csatlakozzon a router a szolgáltatóhoz ha valaki használja. Hogy ezt te át tudod-e állítani, vagy csak a szolgáltató azt innen nem tudjuk. ez egy beállítási lehetőség. Ha x ideig nincs adatforgalom akkor a router lecsatlakozik a szolgáltatóról, és cska akkor konnektel újra ha valaki használni akarja.
2022. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!