Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a Tor böngészőt használom,...

Ha a Tor böngészőt használom, mi a különbség a normál és a .onion-os honlap között? Tor-ral bármit elérhetek hiába van letiltva az oldal.

Figyelt kérdés

Most pl: az oroszoknál nem lehet facebook-ot nézni.

De ha Tor-ral nyitom meg akkor bejön.

Akkor miért jó a .onion végű honlap?


Pl:

www.facebook.com

És.

www.facebookwkhpilnemxj7asaniu7vnjjbiltxjqhye3mhbshg7kx5tfyd.onion


2022. nov. 1. 20:47
 1/3 SIDLER22 ***** válasza:
Az onion weboldalak inkább a szolgáltató védelmére vannak. Ha a weboldal szolgáltatója .onion linket ad meg az oldaláról az ugyanúgy titkosítja Őt mint téged a Tor kliens.
2022. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Szóval ha én mondjuk (a példánál maradva) oroszprszágban vagyok és facebookot akarok nézni, akkor mindegy, hogy melyik linket használom?

2022. nov. 1. 22:07
 3/3 SIDLER22 ***** válasza:

Nem tudom, hogy a facebook két különböző linkje az két külön oldalra is mutat vagy nem. Azok az oldalak amik Clearneten is elérhetőek csak elvekből rakják ki az oldalukat onion linkre is.

Szerintem nem lesz különbség a kettő között. De a Tor kliensed eleve más országból fog az oldalra rakni szóval mindegy melyiket használod. Azt használd amelyiket gyorsabbnak érzed.

2022. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!