Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Linux SSH távoli csatlakozás...

Linux SSH távoli csatlakozás publikus IP nélkül?

Figyelt kérdés

Tehág van egy távoli debian rendszerű eszközöm, ami mobilnettel megy, tehát nincs lehetőség publikus IP címre, nem tudom elérni IP cím alapján.

Hogyan lenne lehetséges az SSH csatlakozás így távolról?


2022. nov. 21. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Dinamikus DNS szolgáltató. Regisztrálsz, felteszel egy klienst (vagy beállítod a routert, hogy frissítsen), és a szolgáltató egyik aldomain-je mindig a te IP-dre fog mutatni.
2022. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 ez nem fog menni, mert az IPv4 címeket natolják. A megoldás az IPv6, a Telekomnál és a Diginél egész biztos elérhető, a többit nem tudom, de valószínűleg náluk is. Persze ott is elérhetőnek kell legyen ahonnan csatlakoznál. Mivel az minden eszköznek egyedi, nincs NAT semmilyen módon, ha tudod a debian IPv6 címét (vagy dinamikus DNS-t állítasz be ami támogatja az IPv6-ot is) be tudsz csatlakozni.
2022. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az IPv4 címeket NAT-olhatják, de a Diginél egy hívás/e-mail és kapsz publikus IP-t (ez tapasztalat), és ha minden igaz, a Telekomnál is (ez csak némi keresés, lehet, hogy nem igaz).
2022. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

IPv6-on tűzfalon van szűrve hogy ne kezdeményezhessen külső eszköz kapcsolatot. Nincs különbség.

Vagy 3. fél kell akiben megbízol (pl egy orosz szerver)

Vagy a szerver kezdeményezze feléd a kapcsolatot..

2022. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Digikábelnél okés, azzal van tapasztalatom nekem is, de fórumokon azt írják, hogy mobilnetnél nem lehet levenni a NAT-olást

[link]

Ez van egész konkrétan.


Rákérdezek náluk majd, csak most nincs a kezem ügyében szerződésszám meg ilyenek.

Ha pedig nem megy, akkor megpróbálkozom az IPv6-tal. Azt nem tudtam, hogy ezzel meg lehet kerülni a natolást. Köszönöm a válaszokat! 👍👍👍

2022. nov. 21. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem kapok ipv6-ot a Digi mobilneten, csak a vezetékes hálózatukon. Ha Neked van, akkor nyertél, a dyndns viszont akkor is kell, mert a Digi nem ad fix prefixeket ipv6-on sem.


Ha van szervered, akkor VPN-nel meg tudod oldani, ha nincs szervered, akkor használhatsz "cloud VPN"-t, mint pl. a ZeroTier.

2022. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

van folyamatosan működő eszközöm több is, akkor az egyikre állítok be VPN szervert.

az lehet a megoldás... nem igazán találom, hogy ez hogyan kivitelezhető, de akkor ez már egy újabb kérdés témája lesz.


Nagyon szépen köszönöm a javaslatokat mindenkinek!

2022. nov. 28. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!