Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Normális, hogy egy cég ilyet...

Normális, hogy egy cég ilyet csinál az internet-előfizetéssel?

Figyelt kérdés

Nem magyar példa, csak általánosságban kérdezem, hogy ez vajon normális-e.

Van egy internet-előfizetésem, amiben eddig benne volt a TV is. De visszavittem a boxot, és megszüntettem az TV-előfizetést, nincs rá szükségem.

Erre felhívnak 3 héttel később, hogy tulajdonképpen ez egy nagyon régi csomag, amiben vagyok, és már nincs ilyenjük, át kellene állítani a rendszert az új előfizetésre. Mondtam, hogy hajrá, állítsák át, rendben van. De nem, mert ki kell jönnie a technikusnak, ez távolról nem megy, meg a modemet/routert is kicseréli, ha már itt lesz, mert az is régebbi. Mondom ok - erre: rendben, ez akkor 60 euró lesz, mikorra szeretném az időpontot. Mondom dehogyis, egyedül nem tudom átállítani? De igen, bla bla...de végül megegyeztünk, hogy jön a szaki.

Erre most küldenek egy szerződést, hogy csomag újraindítása, szerződésújítás, beszerelés, összesen: 180 euró?

Hát de b....

Szóval ez normális, hogy csak mert lemondtam a tv-t, újrakötik az egész szerződést, meg "beszerelik" mintha sose lett volna, és lehúznak ennyi pénzzel?


2022. nov. 22. 10:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és most nézem, hogy plusz a kiszállás az még 60 euró...ez egy vicc.
2022. nov. 22. 10:12
 2/12 anonim ***** válasza:

Szlovákia?

Ott kéne helyben megnézned a vonatkozó törvényi előírásokat, meg az eredeti szerződésedet.

2022. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

Ezért vannak az ilyen kombinált csomagok (tv+telefon+net) hogy ha ki mersz lépni bármelyikből akkor jól megszivassanak..

Ezért én mindet más szolgáltatónál rendelem és mem hiszek nekik hogy egyben olcsóbb, bármit mondanak.

2022. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
El kell olvasni az apróbetűs részt.
2022. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem Szlovákia.

Kombinált csomag volt, de már lejárt minden hűségidő, apróbetűs rész stb. Eredetileg azt mondták, hogy én is simán át tudom állítani, mert csak a modemet kell átkonfigurálni. De belementem, hogy kijöjjön a szaki, mert már nem biztos, hogy tudom ehhez a jelszavamat, meg nem akartam ezzel bajlódni. Ennyit mondtak, hogy akkor ezzel jár egy 60 eurós kiszállási díj. Beletörődtem, a kényelem/lustaság/bizonytalanság ára.

Most van csak bajom, hogy erre most kiküldték ezt az új szerződést a plusz 180 eurós költséggel, erről nem volt szó. Ha magam állítom át, akkor ez nem lett volna vagy nem tudom mire gondolnak. Azt hiszem felhívom őket, csak attól tartok úgyis belemagyaráznak valamit.

2022. nov. 22. 13:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Kombi csomagot nem lehet szétszedni feldarabolni...

Nem lehet a tv-t lemondani belőle, csak ha teljesen felmondod, és új szerződés. Ezt tudhattad volna.


Ha valami ősi router/box-od van azt jó is ha lecserélik évtizedenként...

2022. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lejárt a hűségideje, megszűnt kombicsomagnak lenni már 2 éve. A modem 3 éves, csak nekik van egy újabb a kínálatban. Az zavar, hogy miért volt egy darabig oké, hogy én állítom át az egészet, mert azt mondták, hogy persze, ha tudom hogyan kell, akkor simán megoldhatom, utána meg ez - ezekről a költségekről egy mukkot sem szólt. Szóval csak ennyi a bajom, de majd igyekszem tisztázni.
2022. nov. 22. 14:17
 8/12 anonim ***** válasza:

5: de könyörgöm!!!!! Milyen ország...???


Próbálsz itt választ kapni, de az alap információkat nem osztod meg!!!

2022. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért mert teljesen mindegy milyen ország, csak általában kérdeztem, hogy ez vajon normális-e (szerintem nem) vagy akár Magyarországon normális-e. Senki nem lesz képes jobban segíteni, ha tudja az országot (és tudom, anonim oldal, tökmindegy, de nem szeretném leírni).
2022. nov. 22. 15:03
 10/12 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld.
2022. nov. 22. 15:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!