Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » RJ45 splittert lehet használni...

RJ45 splittert lehet használni switch helyett?

Figyelt kérdés

Lenne egy kicsit haladó kérdésem. Úgy hogy sajnos nem értek nagyon hozzá, tehát ezért kezdő a kérdésem, egy haladó témában.


Van ez az RJ45 splitter: [link]

Erre rá lehet kötni a routert és mondjuk két számítógépet, de azt tudom, hogy nem működne, mert nem arra van tervezve a hálózati kártya. Illetve a kérdésem az lenne, hopgy hardveresen alkalmas lenne-e rá, csak drivert kellene csinálni hozzá, hogy mondjuk hasonlóan működjön mint régen a BNC-s hálózat, amit T elosztóval lehetett szétosztani és csma/cd-t használt. Szóval lehetséges olyan drivert írni egy mai sima gigabites RJ45 csatlakozóval ellátott UTP kábelt használó PCI-E hálózati kártyához, hogy swicth helyett splitterekkel működjön a hálózat. Így egy busz topológiás hálózat jönne létre.

Vagy ha nem drivert kell megmásítani, akkor mit? Szoftveresen megoldható-e - hardveresen alkalmasak rá a hálózati kártyák - vagy a hardvert is meg kellene másítani?



#UTP kábel #RJ45 #busztopológia #csma/cd #koax hálózat
2022. dec. 2. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem teljesen ismerem a belső működését, de szerintem nem lehetséges.

Bár az RJ-45 az alaplapon csak egy dugó, de tartozik hozzá egy hálózati kártya, ami egy chip; saját szoftver fut rajta. Ez intézi szerintem a feszültségeket, jelátalakítást, csma-t. A driver amit a windows használ, az csak ezzel a chippel kommunikál, nem nyersen a kábelre küld analóg jelet.

Szép is lenne, egy elcseszett driver a teljes hálózati forgalmat megölné, mert magasan tartja a kábelen a feszültséget.


Viszont egy custom "áramkörrel"/hálókártyával, ami piszkálható már meg lehetne talán oldani, de olyat max gyárban tudnak készíteni, nem kapható, és nem házi barkács.

2022. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A csavart érpáras (UTP, FTP, STP) Ethernet-hálózat eleve csillagtopológiára van tervezve.


Ezek az RJ45-elosztók arra jók, hogy kettő darab Fast Ethernetes - csak 2 érpárt használó - klienset egy 4 érpáras kábelen el lehessen vinni egy távoli pontba, majd a túloldalon egy másik elosztóval a switch két portjára rácsatlakoztathass.

2022. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy csillagtopológiára van tervezve, de ha lehetséges lenne akkor én szívesen használnám másképp. De gyanítom hogy ahogy 1-es írta, nem lehet csak a driver megváltoztatásával busz topológiára használni. De azért még várom, hátha ír valaki még valamit.
2022. dec. 2. 15:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe ez, mert pl. van a wifi mesh, ami egy sima wifi hálókártyával működik. Szóval ott nem kellett belenyúlniuk a hardverbe, csak szoftveresen meg tudták csinálni hogy bármilyen wifi eszköz mesh topológiában működjön.
2022. dec. 2. 15:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet, nem erre tervezték.


Van egy switched, beledugsz kettő kábelt, RJ45 splitterrel egy kábelre viszed a kettő jelet, az egy kábel végigmegy a falban és ahol kijön raksz rá még egy rj45 splittert ami az egy kábelen lévő két jelet kétkábelre újra szétossza és ezzel tudsz 2 gépet rákötni.

(switchbe dugott 2 kábel)=====(splitter)-------(splitter)=====(2 gép)

2022. dec. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!