Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrent oldalakon megjelenő...

Torrent oldalakon megjelenő filmeket mivel szokták konvertálni?

Figyelt kérdés
Milyen programot használnak ehhez?

2022. dec. 15. 10:56
 1/10 anonim válasza:
0%

μTorrent

BitTorrent

2022. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Jellemzően semmivel, csak megnézik, nem kell konvertálgatniuk.
2022. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Miért akarod konvertálni ?

(az 1-es válasz torrent klienseket ír, amivel letölteni tudsz)

2022. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
100%
Gondolom releaser -re érti, aki maga torrentet készíti, a letölthető anyagot.
2022. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Mit értesz az alatt, hogy "Hogyan szokták konvertálni?""

Arra gondolsz, hogy hogyan szerzik be az anyagokat mondjuk a Netflixről, a HBO-ról, a Disneyről, meg ilyen helyekről?


Nos, számtalan letöltő létezik, az internet eldugodtabb részein, amiket lehet használni, és működnek is. Legtöbbjük Pythonban íródnak. Keresgélj, és majd megtalálod őket.

A DVD-ket, és a Bluray lemezeket pedig bármilyen erre alkalmas programmal lehet konvertálni MKV formátumba, ott van mondjuk a HandBrake.

A TV műsorokat pedig leginkább már IPTV-kből rögzítik, mondjuk egy VLC-vel, vagy más erre alkalmas eszkközzel, és videószerkesztőkkel kivágják a reklámokat, és a fölösleges részeket, vagy egy sima FFMPEG-el.

A fölösleges hangsávokat pedig gondolom MKV Toolnixal távolítják el, és a szükségeseket pedig adják hozzá.

Nem ridka, hogy külföldi oldalakról szereznek be ezt meg azt, és csak módosítják a fájlokat mondjuk a Magyar hangsávra. A hangsáv, videósáv, feliratok kinyerésére pedig az MKV Extract szolgál, ami az MKV Toolnix egyik beépülője.

A könyveket is megveszik EKönyv-ként, és feltöltik.

Az alkalmazásokról, ami a mobilokat illeti, azokról nincs mit beszélni, az ingyenes internetről töltik, és feltöltik az érintetlen fájlokat, de szerintem ez a PC szoftverekre is egyaránt igaz, nem tudom, mert NCore-ról még nem töltöttem szoftvert.


Én így csinálnám, ha NCore feltöltő lennék.

2022. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Avidemuxot használok erre a célra, tévéfelvételhez (volt ami nCoreon landolt, de többnyire magamnak). A set top box DVB-C vagy DVB-T forrásból felveszi az adást, úgy ahogy van. Azt az Avidemux képes megnyitni, képkocka pontossággal kivágja a nem kellő részeket, kiveszi a nem kellő hangsávot (a közmédián van MP2 és DD hangsáv is, az utóbbit érdemes meghagyni mert sokkal jobb minőségű) és menti MKV-ba. A tömörítést az NVENC elvégzi (NVidia VGA kell hozzá), vagy az x264 kódoló (ez a CPU-n dolgozik, ezért lassabb, de bármilyen gépen működik). 2 pass módban szoktam a kontenthez igazodó változó bitrátával.
2022. dec. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen a releaserekre gondoltam, akik egy adott filmet feltöltenek Bluray minőségben, 1080p-ben, 720p-ben, majd sima SD minőségben.


Ezt a műveletet valamilyen konvertáló programmal végzik el csak semmilyen konkrét forrást nem találtam, hogy a profik mit használnak. Szeretnék magamnak is gyártani kiadásokat, hogy mondjuk kicserélem a hangsávot, égetem a feliratot a filmre meg hasonlók.


5. és 6. válaszolónak köszönöm a részletes infókat :)

2022. dec. 15. 13:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre a célokra rendelkezésre áll az MKV Toolnix, a Virtualdub, az Avidemux, ha pedig parancssort szeretsz használni, akkor az FFMPEG.
2022. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 laci9999 válasza:
VideoProcConverter,nekem ez vált be.
2022. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legtőbb "releaser" rászokott a soma Handbrake programra ami jó megoldás csak nem éppen felel meg a rls szabályoknak.

Az avssript egy jobb módja ennek és ez megfelel a szabályokban leirtaknak, persze csak a megfelelő filterezéssel. Előrször csinálunk egy avsscipt fájt amit lekódolunk sima x264tmod ban(ez az egyik legjobb és legstabilabb mod). Egyébként az AVSynth egy rettentő jó mód erre mert rengeteg filter érhető el hogy a legjobb képminőséget hozzuk ki ezekből. Mi például régenben a kngsm-toolsot hasznaltuk amiben konkretan az osszes ilyen usefull filter benne volt és nem kelett összeguberálni az internet legmélyebb bugyraiból ezeket.


Szóval a leg igényesebb munkát még mindig avs el lehet elérni. Ezzel csinálják a profil :)

2023. jan. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!