Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi koax kábelen mimo-val,...

Wifi koax kábelen mimo-val, lehetséges?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy van olyan koax kábel rp-sma csatlakozókkal, meg splitter, amivel lehetséges a wifi-t koaxkábelen vezetni, de mint kiszámoltam, hogy ax3000 pci-e kártyával, ami ha jól tudom 2x2-es mimo, mivel kétantennás, ezért kb. a fele sebességet hozná.


5 ghz-en ~2400 Mbps, és mivel nem lehet egyszerre a 2.4 ghz-et is használni, ezért csak 5 ghz-en tudnám használni, ami ~2400 Mbps, de ez két antennára van, szóval egyantennával csak ~1200 Mbps lenne.


vagyis hát ez a kérdésem, hogy lehet-e esetleg mimo-t is használni koax kábelen, hogy 2400mbps legyen a sebesség? vagy ahhoz kell mégegy koax kábel? vagy esetleg lehet-e azt, hogy valami eszközzel az egyik antenna jelét átrakni valami más frekvenciára, majd visszaalakítani a másik számítógépnél, és akkor mehet egy koax kábelen a két antenna?


meg azt is tudom, hogy az 1200 mbps-nak is csak a felével menne, tehát max. 600 mbps-t lehetne elérni koax kábelen wifi 6-tal. mivel nem láttam ax3000-nél nagyobb pci-e kártyát. és 600 mbps az még sehol nincs az 1000-hez amit az utp kábel bír, szóval nem érné meg a dolog. főleg hogy a wifi rp-sma kábel sokkal drágább mint az utp. meg az utp újabban már 2.5 gigabitet bír.


600 mbps nekem nem lenne elég, nem érné meg wifi rp-sma koax kábelezni a házakat, a jelenlegi koax hálózat meg rg6-os, azon moca 2.0 üzemel, az 640 mbps-mal megy. szóval most az éri meg, vagy ha már kábelezni kell akkor utp, vagy optika. rg6-on még a 2.4 ghz-es wifi is csak pár megabittel megy.


gondoltam a wifi 6e ax210 pci-e kártyára, az esetleg gyorsabban menne 6ghz-en koaxon, mint az utp? ezért merült fel bennem a kérdés, a koax kérdése, mert 6ghz magyarországon még úgy tudom nem szabad frekvencia.



#Wifi 6 #wifi kábel #wifi 6e #rp-sma kábel #lmr400 koax kábel #wifi over coax
2022. dec. 17. 12:09
 1/6 A kérdező kommentje:
ja ez az, hogy a 6ghz is csak 2400 mbps-t tud, tehát az is csak 600 mbps lenne koax kábelen. esetleg egyantennás pci-e kártya nincsen?
2022. dec. 17. 12:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden esetben mindegyik antennát látni kell. Megoldható, de ha az eszköz kétantennás, mindkét antennát el kell vezetni a megfelelő helyre.
2022. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát nem működne egy antennával? Én próbáltam wifi n routernek csak egy antennáját tettem fel és működött, csak nem akkora sebességgel.
2022. dec. 17. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Az UTP kábel olcsóbb és jobb 🫡
2022. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"vagyis hát ez a kérdésem, hogy lehet-e esetleg mimo-t is használni koax kábelen, hogy 2400mbps legyen a sebesség?"

ax3000-nél 3000 Mbps az adatráta, vagyis aggregáltan, maximum 1500 Mbps hozható ki. Ez kivitelezhető koax kábellel is ( [link] ), de mind a két antennacsatlakozót fel kell használni (tehát két koaxkábel kell). Ámbár a tereptárgyakból származó jelveszteséget/jelminőség-romlást valamelyest csökkentheted, de a kábelen is lesz veszteség, és a rádiós spektrumnak megmaradnak a korlátai.


2400 Mbps-os adatátviteli sebességhez minimum 4800 Mbps adatráta kell AX4800-as vagy a feletti kliens meg nem igazán van (esetleg kettő darab kártyával, 4 koax-kábellel - de az meg sok kábel, egy 10 Gbps-os Ethernet egy CAT7-es kábellel röhögve kenterbe veri).

2022. dec. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2022. dec. 17. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!