Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték a Freemailomat Dec...

Feltörték a Freemailomat Dec 9 óta folyamatosan, de semmilyen furcsaságot eddig nem tapasztaltam, ugyan úgy be tudok lépni, jelszó nemrég cserélve lett, a továbbiakban mit tudnék tenni? többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, mielőtt bárki szólna, van Gmail fiókom is, van egy 10+ éves fiókom, pár hónapja változtattam jelszót, ma is változtattam, de a nemrégi jelszó változtatás előtt, Dec 9 óta furcsaságokat vettem észre az esemény naplóban, különböző IP-címek és országai láthatóak, pl magyarország, Vietnám, Peru, stb, ami a nevük userEVENT.Unallowed protocol, egészen 17-ig szünet volt, majd aztán, aztán 18-19-ig ugyan azok az illetéktelen bejelentkezések IP-cím és országai más-más volt, aztán 20-tól egészen máig, utána csak a saját belentkezéseim, de előtte semmilyen email visszaélés vagy más furcsaságokról nem tapasztaltam, a jelszó megváltoztatva ma, szerencse, nem Freemailal regisztráltam a facera, a továbbiakban mit tudok tenni mai jelszó változtatás mellett?

2022. dec. 25. 20:04
 1/6 A kérdező kommentje:
A gépen rendszere Windows 10 és nem láttam rajta vírust vagy más kártékony programot. arra gondoltam hogy ki szivárgott a Freemailról, mert olvastam, többször szivárogtak ki onnan jelszavak.
2022. dec. 25. 20:06
 2/6 A kérdező kommentje:
Egészen Dec 10 volt így, aztán 17-ig szünet, majd 18-19 ugyan úgy voltak a furcsaságok.
2022. dec. 25. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A "userEVENT.Unallowed protocol" ha jól értem a freemail esemény logban van, arra tippelek, hogy valamilyen eszközzel olyan protokollon próbál valaki belépni, ami nincs engedélyezve (pl. POP3)


Jelszóváltoztatáson túl, ha lehez kétfaktoros autentikációt beállítani, akkor az egy lehetőség, illetve, ha a korábbi jelszót esetleg használtad máshol, akkor ott is jelszóváltoztatás


Én megnézném továbbá a küldött üzeneteket, meg ha tud ilyet, akkor automatikus üzenetküldési beállísokat, vagy igazából az összes beállízást, hogy nincs-e ott valami


Ha használtad valahol ezt az emailt regisztrációra, akkor ott jelszóváltás (de ha jól értem, akkor nem), mindenesetre én a jövőben se használnám, mert spam levelek címlistájára valszeg felkerült

2022. dec. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is feltortek tegnap!
2023. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 wisdomokos válasza:

Ebben a fórumban is ez a téma, többen így jártunk

[link]

2023. jan. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A napokban nekem is feltörték. Igazából először fel se tűnt, mert nem a neten szoktam belépni, hanem a Mozilla Thunderbird, tölti le a leveleket. Viszont a napokban a facebook fiókomba többször próbáltak belépni, és más gépről, és az oldal tiltotta a belépést, nekem meg jelszót kellett változtatni.

Viszont volt pár aliexpresses rendelésem, amit a freemail kéretlennek titulát, és ezért akartam belépni, de nem lehetett. Olyan indokkal utasított el az oldal, hogy túl sokkszor próbáltak különböző IP címekről belépni. Persze így először jelszót se lehetett változtatni, és közben jött a fenyegető e-mail,hogy feltörték a fiókom, és fizessek 400 dollárnyi bitcoint.


Mákom az volt, hogy saját freemail-re tudtam jelszóemlékeztetőt küldeni, amit a mozilla egyből le is töltött, így megtudtam változtatni, mert amúgy a gmail-ra valamiért nem küldte el az oldal, hiába kértem oda az elmékeztetőt. De most néztem neten, hogy ott is a spam mappába landolt :(

2023. jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!