Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az ip címe a Moca 2.0...

Mi az ip címe a Moca 2.0 Bonded adapternek? mc-001b

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 12:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bluemeta
2023. jan. 2. 12:05
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az adapterek általában a fizikai rétegben működnek, ahol az IP cím nem értelmezhető.
2023. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
192.168.144.200
2023. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez az ip cím sajnos nem jó.
2023. jan. 2. 12:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a fizikai rétegben működnek csak. A nem menedzselhető switch sem a fizikai rétegben működik hanem az adatkapcsolati rétegben. De ott nincs ip cím az igaz. De a moca adaptereknek van ip címük.
2023. jan. 2. 12:24
 6/13 A kérdező kommentje:
nem találok manual-t sem hozzá
2023. jan. 2. 12:36
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk annyira nem is érdekelne az ip címe, csak egy dolog miatt érdekel.

A moca adapterek tudnak működni két frekvencián, az egyik az a DVB-C vagy DVB-T mellett, DVB-C és DVB-T az 1 ghz alatt van, tehát ilyenkor a moca adapter 1 ghz felett működik. És tud működni DVB-S melett. DVB-S az 1 ghz fölött van, tehát ilyenkor a moca adapter 1 ghz alatt működik.


És a lényeg az, hogy azért kell tudnom az ip címét, mert ott lehet átállítani hogy 1 ghz fölött vagy alatt működjön. Alap beállítás az amikor 1 ghz fölött működik. Meg egyébként lehet jelszót beállítani és akkor csak az a moca adapter tud rácsatlakozni aminek ugyanaz a jelszava. Bár én nem akarok jelszót beállítani.

2023. jan. 2. 12:49
 8/13 anonim ***** válasza:

#2: Nem, ez nem passzív adapter.


#3, igen, volt hasonló kérdés, de más adapterrel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..


#6: Érdeklődj a gyártónál:

[link]

vagy - mint azt a már linkelt topikban javasoltam - szkenneld végig a privát hálózati IP-címtartományokat.

Nota bene: ezekkel a Kínából behozott, terméktámogatást nélkülöző, tanúsítvánnyal ( [link] ) nem rendelkező eszközökkel csak a baj van. Pláne, hogy egy nem elterjedt, kőrt négyszögesíteni akaró technológiáról van szó. Hosszabb távon érdemes lenne lecserélni csavart érpáras Ethernetre a hálózatot.

2023. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, írtam nekik. amúgy amazon.com-on vettem és usából szállították, honnan tudtam volna hogy kínai?
2023. jan. 2. 13:03
 10/13 A kérdező kommentje:
meg van egy actiontec wcb3000n, annak tudom az ip címét, az talán nem kínai.
2023. jan. 2. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!