Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy youtube csatorna jogi...

Ha egy youtube csatorna jogi nyilatkozatába ez van "tartalmakat átvenni, átlinkelni " csak az engedélyükkel lehet ettől még magát a videót megoszthatom a megosztás gombbal?

Figyelt kérdés
Sziasztok ilyet még nem igen láttam, segitene valaki ez mit jelent jogi nyelven? Ettől még magát a videót megoszthatom a youtube megosztás gombbal, vagy ez is tilos? Én úgy tudom ami a Youtube on van és nyilvános ott a video osztható. köszi (leginkább az átlinkelni részt nem értem)
2023. jan. 2. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

A videó nyilvános, szabadon lehet hivatkozni rá. Publikusra állították az elérhetőségét, tehát bárki megnézheti. Ezért is röhejes az olyan médiaszereplésből megélő emberek sablon szövege, hogy a 'tartalmak felhasználása engedélyköteles' vagy 'azonnali/automatikus jogi eljárást von maga után', mert semmit nem tehetnek ellene, kivéve ha létre sem hozzák a tartalmat. Ezek csak üres, fenyegetőnek hangzó szövegek bármilyen következmény nélkül.

Youtube-on van egy olyan lehetősége a feltöltőknek, hogy letiltják a beágyazott lejátszást, ilyenkor ha be is építik (beágyazzák) a megosztott videó linkjét egy weboldalba/cikkbe/fórumba, akkor a lejátszás elindulása után egy hibaüzenet jelzi hogy itt nem lehet lejátszani, és át kell ugrani a Youtube-ra, ott közvetlenül már elindul. Tehát aki annyira meg akar tiltani valamit, ezzel megteheti. Azt viszont már nem, hogy megnézze bárki a publikus dolgot, vagy azt hogy linkelje, megossza bárhol is.

A tartalom átvétele már arra utal, hogy a videók tartalma valahol felhasználásra kerül, például kivágnak belőle egy részt és azt felhasználják egy másik videóban, esetleg lejátszás közben reagálnak rá. A Youtube szabályai szerint a méltányos felhasználás körébe tartozó videók (pl. paródia, kritika, oktatás céljából készült) esetében sem kell engedélyt kérni a videó jogtulajdonosától, úgyhogy ezen is felesleges már előre hülyét csinálnia magából bárkinek.


Nyugodtan megoszthatod.

2023. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

igen a rendőrségi videóknál szoktam ezt látni weboldalakon, hogy át kell menni a rendőrség YT csatornára ha nézni szeretném.


Köszönöm szépen, tehát ha csak simán megosztom akkor semmi baj nem lehet. (fura mert az EWTN katolikus tv nél olvastam ezt, azért az ő videóikst elő fordul , hogy az ember meg szeretné osztani)

2023. jan. 2. 17:16
 3/3 A kérdező kommentje:
"videóikst " videoiknál
2023. jan. 2. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!