Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jogos az aliexpress refund...

Jogos az aliexpress refund kérésem ha 15 days time guarantee-t vállalt az eladó, és a termék az országban van, de NINCS nálam noha 2x 15 is lejárt? Én meg refundoltattam

Figyelt kérdés

Ő tényleg feladta ide is ért az országba, de a 15 napos time gari helyett már 2x 15 nap is eltelt és nincs nálam.

Én meg refundoltattam... most függőben az ügy, az eladó visszadobta a kérést, erre aliexpress claim-et nyitottam és ők döntenek (99,99 % hogy a javamra)


Tán nem jártam el jogosan?


2023. jan. 6. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Nyilvánvalóan nem.
2023. jan. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát és miért is nem? Mit vállalt az eladó? hogy 15 nap és a kezemben lesz a termék VAGY refund. ezt vállalta. Le is van írva.


Hát akkor?


""Full refund if product is not received in 15 working days.“"


Hát és a kezemben van? Mert az hogy a vámon dekkol, az nem kézbesítés. a kézbesítés az az, ha a kezemben van.

2023. jan. 6. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Te meg tisztában vagy azzal, hogy kínából a 15 napos kézbesítés lehetetlen, pláne a magyar vámeljárás sebességével. Ennek ellenére rendelted meg, és annak ellenére, hogy eventually meg fogod kapni a szarodat, féreg módjára követeled a pénzedet. No comment.
2023. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Te meg tisztában vagy azzal, hogy kínából a 15 napos kézbesítés lehetetlen“


És én vállaltam ezt a feltételt? Tán én írtam ki? Nem. Az eladó vállalta, ő tudja miért, én meg számon kérem. Hol itt a gond? Ha az eladónak gondja van ezzel NE VÁLLALJON Ilyet ilyen marha egyszerű.


Egyébként csak új jelzem Kínából is jött már meg fedex-el 6 nap alatt cucc. Ugyebár...


Én vállalom hogy felépítem a családi házad 1 hétvége alatt. Teljesíthető? NEM.

De vállaltam? IGEN. Hát akkor? Akkor azt számon is lehet kérni. Mi a lótöknek vállaltam akkor?

2023. jan. 6. 12:17
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Fedex = china post meg cainano? Hogyne.


Szánalmas, hogy mit meg nem tesznek az emberek az ingyen vackukért.

2023. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Na... AKKOR!!

aliexpress döntés épp most lett zöld. Megítélték a refund-ot.


Hát akkor MOST TÉNYLEg MEGKÉRDEM: van még kérdés?

2023. jan. 6. 12:21
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

És akkor jöjjön egy általad vázolt példára (is) tanulmány:


[link]


A webshop nyilván neked döntött, ez sem volt kérdés.



"Hát akkor MOST TÉNYLEg MEGKÉRDEM: van még kérdés?"


Van: mennyi gerince maradt a "kedves" kérdezőnek? Mondjuk a választ is látja mindenki.

2023. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
ez inkabb a futarceg hibaja de 1 honap utan szerintem jol tetted hogy refundoltad bar elotte meg felhivtam volna a szallitokat hogy na helo mivan de az mar mindegy
2023. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Most a válaszadok véleményére vagy kíváncsi vagy csak magadat próbálod nyugtatni? Nem az ő hibája volt, hogy nem ért oda, de ha én lennék az eladó, visszaküldeném a pénzt. Vissza is szoktam, ugyanis értékesítő vagyok, ha valamit nem tudok teljesíteni, visszaküldöm a pénzt.


Mindazonáltal, biztos, hogy nem a te hibádból kifolyólag nem jött meg? Kapnod kellett egy email-t a vámkezelésről, lehet, hogy fizetned kell érte. Ha azt nem fizeted ki, soha nem fog megérkezni. AliExpress-en emlékeim szerint nem fizetik ki a VÁM-ot előre. Ha kaptál ilyen email-t, csak te b*sztál elolvasni és emiatt nem érkezett meg a csomagod, akkor már más a helyzet...

2023. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, rendeltem 1 órát 8 nappal később megjött, a zoknimat viszont már karácsony óta parkoltatja a vám :(
2023. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!