Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Yettel OtthonNetről vélemények...

Yettel OtthonNetről vélemények? Megbízható?

Figyelt kérdés
Szeretnénk új internetet, és egyelőre úgy néz ki, hogy erre van lehetőségünk. Elméletileg max 150mbit/s sebességet bír. Ez egyébként milyen fajta internet? Vezetékes, mobilnet vagy esetleg "telefonkábeles" ?

2023. jan. 15. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Mobilnet és annyit is tud, azaz otthoni netezésre kb alkalmatlan. Hacsak nem merül ki annyiban, hogy egyetlen laptop vagy asztali gép csatlakozik rá amivel böngészés, emailezés, chatelés, esetleg egy videó nézése megy. Amit kb a telefonoddal is csinálsz a mobilneten. Több eszköz nem fog jól együttműködni.
2023. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát hiába adnak hozzá routert, akkor is megbízhatatlan? Mert én például Xbox-on online játszásra (is) használnám.
2023. jan. 15. 23:36
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
A játék maga még oké, a ping nem rossz (feltéve hogy jó a vétel), de lemezes játékokat használj, mert a letöltés sok-sok óráig tartana.
2023. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Yettel passz, én Telekom mobilnetről játszok, egész elviselhető, ritkán van gond vele, de nyilván a pinged sosem lesz olyan, mint annak aki optikáról játszik.
2023. jan. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem
2023. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3, #4

Köszi nektek, igazából olyan nagyon nagy letöltések nem lennének, ugyanannyi mint most. Most abban kimerül az internethasználat nálunk, hogy én Xbox-oz(nék) online, szüleim pedig sorozatokat, filmet néznek netflix/hbo/disney stb, és néha (havonta max 3-4 alkalom) torrentezek le filmet full Hd vagy 4k minőségben... Na most, a mostani nettel nagyon nyögvenyelős az online game, ha anyum néz valamit eppen a netflixen, én gyakorlatilag nem tudok multiplayerezni mert úgy laggol minden és mindenki... A Yettel OtthonNettel megszűnne ez akkor ezek szerint?


#5

Ezt mire érted? Nem megbízható? Vagy nem mobilnet, vezetékes vagy optikai net?

2023. jan. 16. 14:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Megszűnne
2023. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kancácska ***** válasza:
Az én esetemben bevált. Szuper. UPC/Vodafone volt eddig. Soha többet. A Yettel meg már nagyon rég megvan mint mobil, így egy helyen van minden. Érdemes kipróbálni, mivel 3 hónapig ingyenes és 30 nap elállás van. Egy hónap alatt meglátod mit tud. Ha nem tetszik, visszaviszed és nincs is más dolgod, csak tesztelni 30 napig. Nem kell körbevezetékezni a házat, két doboz az egész. Egy router meg egy tv box. Minden kiegészítőt adnak. Én a routert internet kábellel összekötöttem a routerrel, a box pedig hdmi kábellel csatlakozik a tv-hez. Nálam 4G van, de ha lesz 5G akkor router csere és otthon net pro csomag lesz, amivel már komolyabb a sebesség. Jelenleg annyi, hogy a nagyobb Huawei B628-350 routert kérd, az 600/300Mbps-ot tud. Nálam stabilan 140-260Mbps a letöltés és 40-80Mbps a feltöltés. Időszaktól változik, mivel mobilhálózat. A tv szuper, mindenhol (tablet, mobil, laptop és a tv) rendben működik. Ott minimum 10Mbps kell hogy menjenek az adások, bőven megvan. 3 helyen használhatod egyszerre és 30 eszközre lehet feltelepíteni. A box egy kis tenyérnyi valami. Azt az egész unióba elviheted. Én a legnagyobb csomagot használom, 96 csatorna, benne HBO 1,2,3 is. Felveheted, visszatekerheted stb. És fizetsz a 4. hónaptól 7990 Ft-ot. A box tényleg bejött, mert utaznom kellett Prágába pár napja és kipróbáltam. Vittem a boxot. Szállodában a tv-be bedugtam a hdmi kábelt, felcsatlakoztattam az ottani wifire, és néztem ugyanazokat az adásokat. Mobilon is jöttek rendesen, de ott kényelmetlen tévézni hosszabb távon. Szóval nekem bejött. Nagyon tetszik, és még rengeteg fejlesztés van folyamatban, ezért is érdemes kipróbálni. Az Otthon net pedig irányítószám alapján van korlátozva, egy irányítószámhoz rendelik és a cellainfó alapján tudja, azon belül viheted. Költözéskor betelefonálsz, bediktálod az új irányítószámod és 1 perc alatt átállítják. Budapesten egy irányítószámhoz kisebb terület van, de mondjuk egy vidéki kisváros, ahol egy irányítószám van, mondjuk Monor, Gödöllő, vagy Vecsés pl, ott a településen belül nagyobb a mozgástér. Ha olyan helyen laksz ahol gyengébb a lefedettség, akkor a routeren van külső antennacsatlakozási lehetőség is, rá lehet segíteni a stabilabb vételre. :)
2023. febr. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kancácska ***** válasza:
Bocsi rosszul írtam, a router a tv boxal kötöttem össze :)
2023. febr. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!