Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért villog a kábelmodemen a...

Miért villog a kábelmodemen a link led?

Figyelt kérdés
Tegnap óta nincs internetem, de előtte is elment egyszer néhány percre, meg mostában néha akadozott. Ha a modem össze van kötve a routerrel, akkor villog a link ledje, de akkor is, ha a gepbe van bekötve. A Win10 jelzi, hogy nincs internet, a Chrome "A webhely nem érhető el" üzenetet ír, ha csatlakoztatom a modemet, és "Nincs internetkapcsolat" üzenetet, ha kihúzom a kábelt. A routeren keresztül is meg a router nélkül is. De wifi sincs. Mi lehet a hibás? A modemen az online link világít, tehát elméletileg van intetnet, és állítólag a modemnek sincs baja. A modem ethernet-csatlakozójára is meg a hálókártyára is gondoltam. Kábelt már négyet is kipróbáltam, a leghosszabb 10 m-es, annál először sárgán villogott a modem link ledje, pár perc után zölden villogott. A routeren egy led van, az néha kéken világít, néha meg sehogy. A hálókártyának egyáltalán van köze a routerhez? Akkor is kéne wifinek lennie, amikor ki van kapcsolva a gép, de sehogy sincs wifi. Mi lehet a baj?

2023. jan. 21. 07:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogyha be van dugva a hálókártyába a kábel, akkor a hálókártyán villog a led.
2023. jan. 21. 07:50
 2/4 A kérdező kommentje:
A routernek van baja.
2023. jan. 21. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha közvetlen összekötöd a modemet a számítógéppel és úgy sincs internet, akkor nem a routerrel van a gond, hanem a modemmel vagy a szolgáltató hálózatával. Szóval hívd az ügyfélszolgálatot.
2023. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, igen, még aznap megoldottam a gondot. A modem újraindítása után az alapértelmezett böngészőt kell megnyitni, ami Windows 10 esetén alapból a Microsoft Edge, és újra lehet regisztrálni a szolgáltatóhoz. Ezzel az volt a gond, hogy én azt egyszer sem használtam, csak a Chrome-ot használom. De végül rájöttem, amikor a modem közvetlenül a géphez volt csatlakoztatva, de úgy is csak véletlenül, amikor megnyitottam az Edge-et. Egyébként meg a router döglött meg. De közöltem még akkor, és még aznap vettem egy újat, hogy itthon mindenki örüljön.
2023. jún. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!