Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook 13 éven aluli...

A facebook 13 éven aluli profilokat jelentő felülete csak dísznek van?

Figyelt kérdés

Több olyan profilról is tudok, ami 13 év alattiakhoz tartozik, de a jelentés ellenére nem törlik őket.


Miért lehet ez?


2023. jan. 25. 23:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

"Miért lehet ez?"

Mindig azt a kérdést kell feltenni: cui prodest (kinek az érdeke)?

Több fiatal felhasználó ( [link] ) -> több dopaminfüggő ( [link] ) -> több Facebookozással eltöltött idő -> több reklámbevétel a Facebooknak.

2023. jan. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Én csak azt nem értem miért jó spiclit játszani, az ilyen jelentgetős embereket lenne jó ha tiltanák.
2023. jan. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2: Az miért jó, hogy egy 2 éves gyerek szülei (jobb esetben) a kisgyerekük nevében, azt minimum 18 évesnek hazudva, gyerekkori képek tömegével szerepeltetik a neten? Ezt magyarázd már meg. Szerintem ez minden szempontból kifogásolható és messzemenően szembe megy a közösségi oldal alapelveivel.
2023. jan. 26. 01:31
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Ez meg a szülei dolga, vagy talán megkértek hogy legyél az erkölcscsőszük?
2023. jan. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Kell egy erős információt írni nekik, hogy honnan tudod, hogy 13 év alatti. Nekem egyszer sikerült már töröltetnem így egy fiókot. A gyerek feltöltötte saját 11. születésnapját...
2023. jan. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
És erre büszke valaki, hogy kitolt egy gyerekkel. :(
2023. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Hát, nekem finoman szólva sem vagy szimpi… Te nem ilyen példákat hoztál, de megsúgom, hogy pl. azért is van sok 13 év alatti gyerek fönt, mert manapság már az általános iskolában is szinte mindent netre, Facebookra töltenek fel, házit, infókat, hátrányba kerül az a gyerek, akinek nincs saját hozzáférése.
2023. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

#7: "mert manapság már az általános iskolában is szinte mindent netre, Facebookra töltenek fel, házit, infókat, hátrányba kerül az a gyerek, akinek nincs saját hozzáférése."

Ott van a Kréta

[link]

szóval ez nem érv.

2023. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%

8-as: Általános iskolás lányom van, ismerem a Krétát. Nos, nem egyedülálló a sulija abban, hogy pl. a házi feladatok töredéke van csak feltöltve, nem beszélve az egyéb, csak az osztályt érintő dolgokról. Kényelmesebb így, hogy nem nekem kell tolmácsolnom neki, látja ő is, mikor hova mennek, mit kell megcsinálni stb. De azt se bánom, hogy beszélget osztálytársakkal, barátnőkkel Facebookon.


Nem állítottam, hogy csak a suli miatt vannak fiatalabb gyerekek is a Facebookon, ez egy példa volt. Én úgy vagyok vele, ha a Facebook kitiltja a kora miatt, tiltsa, de annak nem örülnék, ha vki jelentené. Én szülőként megengedtem, más ne pofázzon bele, és foglalkozzon a saját fiókjával!

2023. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

"Nos, nem egyedülálló a sulija abban, hogy pl. a házi feladatok töredéke van csak feltöltve, nem beszélve az egyéb, csak az osztályt érintő dolgokról."

Látod, ez hiba. Adatvédelmileg aggályos, a gyerekeket tudatosan dopaminfüggővé tevő alkalmazás használatára ösztönözni nem épp szívderítő dolog.


"Kényelmesebb így, hogy nem nekem kell tolmácsolnom neki, látja ő is, mikor hova mennek, mit kell megcsinálni stb."

A Krétát diákok is használhatják:

[link]

szóval ez továbbra sem érv.

2023. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!