Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A streaming szolgáltatóknál...

A streaming szolgáltatóknál fizikailag hol vannak a tartalmak, úgy értem vannak átjátszó számítógépeik vajon Magyarországon is, hogy ennyire gyorsan indulnak és akadozásmentesen játszódnak le a tartalmak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon nincs, de pl. Ausztriában van szerverük. Lásd: [link]


De leírást online találhatsz. Pl.:

- [link]

- [link]

- [link]

2023. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy az, hogy akadozásmentesen játszódnak le és gyorsan indulnak igazából nem sok köze van a szerver távolságához. Ha a kapcsolat létrejött alapvetően egyirányú az adatáramlás, tehát nem nagyon kell semmiféle visszacsatolásra várni a klienstől, küldheti folyamatosan az adatot itt meg igazából lényegtelen hogy 30 vagy 130ms alatt ér oda hozzád.
2023. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Egyáltalán nem mindegy, mert monitor Hz-től függően néhánytól néhányszor tíz ms áll rendelkezésre, hogy a következő képkocka megérkezzen és le is renderelődjön, különben frame drop következik be. Éppen ezért találták ki, hogy a letöltés bufferelve van, így ha megszakad a kapcsolat akár pillanatnyi időre is, van tartalék a rendszerben.
2023. jan. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Kár, hogy épp sikerült két totál külön dolgot összevenni.


A kérdés az volt, hogy a távolság számít-e... ez nem multiplayer játék, hogy azonnali visszacsatolás kelljen, egy stabil adatfolyam kell ennyi a titok.

2023. jan. 27. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Akkor nem értettél meg ezek szerint. 100 ms távolság már olyan, hogy frame drop keletkezik, ha csak kicsit is megszakad a kapcsolat. Márpedig az UDP általában ilyen. Lehet akármilyen jó kapcsolatod, ha a szerver sávszélességét terhelik, netán még terheléselosztás is van rajta.


Egyszóval nem, nem mindegy az állítás, hogy 30 vagy 130 ms a távolság.

2023. jan. 27. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Buffer mire van... mintha még magad is ott emlegetted volna, és az nem milisec időtartamra tölt előre hanem fél-1 percre de sok esetben még ennél is többre, ha meg ennyi időre nincs net, ott már nem latency gond van....
2023. jan. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
A bufferelés azért van, hogy kiküszöbölje ezt a problémát is. Világosan leírtam már korábban is.
2023. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 1, azaz EGY darab hasznos választ első válaszoló
2023. jan. 27. 19:45
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Bufferelés azért van.... közben azt ecseteled, hogy számít, hogy hány ms a latency.... Holott ezt probáltam levezetni, hogy hol a logikai bukfenc benne.
2023. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Tényleg nem érted vagy csak trollkodsz velem?


Összefoglalom neked:


A latency számít, mert az UDP megbízhatatlan protokoll.


Hogy alkalmazol-e bufferelést és hogy mekkora mértékűt, az egyéni üzleti döntés.


Ha nem alkalmazol, akkor sokkal kisebb latency kell a szerverig, hogy ha kimaradás van, akkor minél hamarabb helyreálljon a kép folytonossága. Nem mindegy, hogy néhány frame esik ki vagy egész másodpercek esnek ki. Pedig már egyetlen frame drop is észrevehető, apró röccenés formájában.


Laborgyakorlat: Kezdj el élő videochatelni egy szomszéd országbelivel, lehetőleg előtte végezz teszteket, hogy kiderüljön megbízható-e a kapcsolat köztetek (legyen az). Ott is biztosan fogod tapasztalni a frame droppokat, pedig a szomszéd országokba alig 20-30 ms latency van csak Mo.-ról.


Most képzeld el, ha Netflix valami okból nagyon alacsonyra veszi a videók előtöltési idejét és mellette még távolra is költözteti a szerveket. Nem tudom mi fog történni én sem, mert ez egy komoly mérnöki feladat, de abban biztos vagyok, hogy ha nem számolnak a latency-vel, akkor adott ms határon túl nagyon sok ügyfelük fogja felmondani az előfizetését a szaggatások miatt.

2023. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!