Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem lehet belépni a...

Miért nem lehet belépni a FREEMAIL-re? Webes felületen jelszó beadás után nem csinál semmit. 3 féle böngészőből is próbáltam. Outlookkal használom alapból, az küld freemailen keresztül, meg is érkeznek, de a freemailre érkezett levelek nem kapja meg.

Figyelt kérdés
FREEMAIL-en az oldalukon belépés előtt a megfelelő menübe lépve azt irja hogy minden rendszerük működik...

2023. jan. 27. 09:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mobiltelefonon (Android) sem lehet belépni a freemailre, felhanszálónév és jelszó beadása után nem ír ki semmit, csak 'áll' a képernyő... :(
2023. jan. 27. 10:02
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát.. őszintén? Mert a Freemail már évek óta döglődik. Már 10 éve is instabil hulladék volt, és valódi, érdemi fejlesztés azóta sem történt. (Amik voltak, azokat inkább visszafejlesztésnek tudnám mondani.) Igazából úgy vannak vele, hogy még megtartják, mert az egykori hírneve miatt elég sokan használják még, és ebből azért van az anyacégnek reklámbevétele, de érdemben költeni a fejlesztésére már nem akarnak. Nem csak most nem, már 10 éve is ez volt a helyzet.
2023. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan meglepődtem hogy még létezik. Használj valami valid levelezőt helyette.
2023. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Örülök egyébként a lepontozásnak. (#2 vagyok.) Érdekelne, hogy mi az, ami szerintetek ebből nem igaz? Mert az, hogy valakit érzékenyen érint, hogy az egykori legelső e-mail szolgáltatójáról nem zengek ódákat, az bocs, de nem érv.

Az, hogy egy egyértelműen szolgáltatásoldali hibára nem tudok/tudunk a kérdezőnek megoldást írni, az megint csak nem érv.

Akkor mi nem tetszik? Hogy azt írtam, hogy nincsenek érdemi fejlesztések? Nosza, akkor halljuk, hogy mik azok! Annyi történt az elmúlt 10-15 évben, hogy növelték a tárhelyet, meg kétszer (?) megávltoztatták a felületet. Amit a POP3-mal és IMAP-pal művelnek, az már a bohóckodás kategória. Sok ideig nem is volt (vagy csak POP3 talán?). Aztán véégre, miután már midnen más levelezőrendszeren rég működött, ők is bevezették. Aztán meg kitalálták, hogy akkor más lesz a levelezőszerver azoknak, akik adott dátum előtt, és más azoknak, akik adott dátum után regisztráltak. (Miééééért????) Aztán egy idő után meg nem is ment. Nem tudom, hogy most működik-e, de amikor legutoljára ránéztem (tavaly valamikor), akkor nem működött. Meg egy időben nagy hévvel bevezettek valami fényképalbum, meg chat szolgáltatást, amit aztán a következő fejlesztéskor ki is vezettek.


Vagy talán az nem tetszett a válaszomban, hogy azt mertem írni, hogy már 10 éve is instabil volt? Hadd jegyezzem meg, nem kevésszer zaklattak a munkatársak, hogy segítsek nekik, mert "nem megy a levelezés". És olyankor volt az "adatbázishiba, próbálja később" jelenség, vagy az, hogy belépés után egyből kidobta.

2023. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Ne vedd magadra, sokaknak az a hobbija hogy nyomják a pirosat mindenre. Könnyen lehet hogy el se olvasta amit írtál.

Tőlem kaptál zöldet mert teljesen igazad van.

2023. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem kb. 2000 óta folyamatosan ugyanaz a freemailes cimem, napi szinten használom, Outlokkal helyi gépen. A webes felületet nem szeretem, a POP3 folyamatosan használatban van. Naponta kapok rá leveleket, fel vagyok iratkozva hirlevelekre stb. Nem nagyon érdekel mit fejlesztenek mit nem, pár hónapja kellett átirni az Outlookban valami szervernevet vagy mit mert valamit átköltöztettek. Nincs bajom a freemaillel, csak most van valami hiba amit nem igazán értek hogy mi az, vajon más is szembesült-e vele. A konkrét hibára keresek megoldást, az általános 'használj mást' nem oldja meg a jelenleg megoldandó promblémám. Van több másik domaines email cimem is, van a fizetős internethez kapott is. Több cimet használok, mindegyiket más célra. Megköszönném ha valaki a konkrét bajomra tudna megoldást, a lepontozásokkal meg szerintem nem érdemes foglalkozni, én is szoktam kapni hideget meleget értékelésnek, szerintem semmi értelme ennek a hasznosság ikonnak.
2023. jan. 27. 15:16
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

"Nincs bajom a freemaillel, csak most van valami hiba amit nem igazán értek"


Sokaknak viszont van. Technikai problémákon túl én például nem vagyok hajlandó levelezni freemail, indamail, citromail fiókkal. Sok humános is úgy van vele, ha egy CV-n ezektől származó email címet talál, a CV egyből megy is a szemétbe.

2023. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

#5: Köszönöm. Sajnos tényleg sokaknak ez okoz mentális kielégülést, hogy reflexből nyomkodják az X-et. Vagy szimpátia alapján, ha azt írják, amit hallani akar, akkor zöld, ha nem, akkor piros. Külön vicces, amikor hárman ugyanazt leírják, az egyik kap 30%-ot, a másik 50-et, a harmadik 80-at. :D


#6 "A konkrét hibára keresek megoldást, az általános 'használj mást' nem oldja meg a jelenleg megoldandó promblémám."

Hidd el, ha tudnék rá megoldást, elárulnám. Csakhogy nálam már még régebb óta nem megy. Mondjuk én nem használom napi szinten, sőt... inkább már csak amolyan "digitális nosztalgia", Thunderbirdben azért be van (volt) állítva, hátha még valaki arra küld levelet, de már évek óta nem használom aktívan.

Egyébként ma kipróbáltam, és be tudtam lépni webfelületről. Azt tudom javasolni, hogy várj pár napot. Nem kevésszer láttam már munkatársaimnál, hogy egyik nap szitkozódnak, hogy megint nem megy, másnap meg simán ment. És olyan is volt, hogy valakinél ment, valakinél nem.


#7 "Sok humános is úgy van vele, ha egy CV-n ezektől származó email címet talál, a CV egyből megy is a szemétbe."

Jó, mondjuk az átlag HR-es szelektálási hatékonyságáról szintén sokat lehetne írni. Vajon mondjuk egy karbantartó, vagy portás, vagy mérlegképes könyvelő miért lesz rosszabb munkaerő attól, hogy XY szolgáltatónál van e-mail címe? De pl. ugyanez a kategória, amikor valami "formai hiba" miatt nem vesznek tudomást valakiről. Aztán meg megy a kesergés, hogy nem találnak megfelelő munkaerőt. Talán ha nem az alapján szelektálnák az embereket, hogy milyen betűkészlettel írták az önéletrajzot, meg melyik sarokba biggyesztették a fényképet, hanem a szakmai kompetencia alapján válogatnának, akkor kevesebb ilyen probléma lenne.

Kabaréba illő, amikor a munkaügyi hivatalok arról tartanak oktatást, hogy a HR-esek mit hogyan szeretnek az önéletrajzban. Gyakorlatilag az egész egy színjáték, ha úgy vesszük. Járjunk a kedvükben, aztán felvesznek. Aki meg lehet, hogy tízszer jobb munkaerő, arről meg tudomást sem vesznek.

De bocs, ez rohadtul nem tartozik a kérdező kérdéséhez.

2023. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez is a te kérdésed-e, de ha nem, akkor bizony itt többekre kiterjedő problémáról lehet szó: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..
2023. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló köszönöm a szép kerek kulturált választ, bárcsak minden komment ilyen lenne. A HR-es / freemailes cim dologra meg én is azt mondom, hogy szánalmas ha valaki ez alapján itél meg valakit. Ha egy vállalkozás ad meg freemailes cimet az számomra szegénységi bizonyitvány, vállalkozás már csak előfizet netre ahhoz meg általában ingyen jár email, de egy magánembernél nem gáz. Ismerek olyan harmincas éveit taposó embert aki nem tud emailezni, a telefonját beállitották, aztán azon elvan a nettel amit azon megtalál.


9-es: nem én kérdeztem a másik kérdést de megnézem a linket.

2023. jan. 27. 19:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!