Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van értelme lépnem bármit?

Van értelme lépnem bármit?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy az exemmel szakítás után megbeszéltük, hogy mivel nem hűtlenség, és nem komoly sérelmek miatt mentünk szét, így nem köpködünk egymásra, nem tiltjuk egymást sehonnan, megférünk egymás mellett, de több már nem lehet köztünk.

Ez működött is hónapokig, amíg újra el nem kezdtem ismerkedni, de nincs senkim, csupán beszélgetés, ismerkedés.

Az exemnek jeleztem, hogy szeretnék tovább lépni, így ne tegyen utalásokat arra, hogy próbáljuk meg újra együtt.

Nos, ezen annyira bepipult, hogy Messengeren elég durva szavakkal illetett, képeket küldött magáról(kisportolt srác, ezért "csak hogy tudd, mit veszítesz) alapon mindenféle(igen, mindenféle) képekkel kezdett dobálózni.

Tette mindezt a Messenger eltűnő módban történő üzenetküldésével, úgy, hogy ezek a képek, üzenetek eltűntek fél perc után.

Mivel ezeket még nem vettem komolyan, és nem is zaklatott fel az sem, hogy láttam az exem képeit(hiszen pár hónapja még vele voltam), így nincs erről semmiféle mentés.

Pár napja viszont már szüleimen keresztül is üzenget(ők nagyon szerették, és arról sem tudnak, hogy pár napja behülyült), és azt is megtudta, hogy ki az a srác, aki próbál velem ismerkedni, és neki is írt, viszont neki semmi bántót nem írt, ám én ezt már zaklatásként élem meg.

Lényeg a lényeg, ezek az eltűnő üzenetek napokkal ezelőtt eltűntek már, nincs nyoma.

Ha viszont a zaklatás folytatódik, netán durvul, akkor van rá mód, hogy bárhogy visszahozzuk akár én, akár a hatóságok segítségével ezeket a kéretlen tartalmakat? Olvastam korábbi kérdésnél, hogy eltűnő módban, titkosított üzenetek esetén nem sok remény van erre, de tudna valaki választ adni erre?

Elméleti a kérdés, egyelőre nem tettem feljelentést, így jelenleg az érdekel, hogy az ily módon küldött üzeneteket bárki vissza tudja-e hozni, ha azok rövid időn belül maguktól tűntek el.



2023. febr. 5. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Képernyőképet tudsz csinálni mindenről. Gondolom az eltűnés csak az első olvasáskor kezdődik, addig pedig megnyitod az üzeneteket, a megjelenő tartalomról mentést csinálsz, utána már eltűnhet, a kimentett kép nálad megmarad.

Telefon esetén ott a készülék saját rögzítő módszere, PC-n pedig Windows esetén a Win+Printscreen kombináció egyszerre képet készít és el is menti a Képek/képernyőképek mappába.

2023. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm a rendőrségen, aki online szexuális bűncselekények felderítésében dolgozik, elsősorban olyan ügyekben,a hol a fiatalabb korosztályérintett. Nyilván nem fog szakmai titkokat elmondani, de egyszer mesélte, hogy egészen addig szoktak az elkövetők tagadni valamit, ameddig meg nem mutatják nekik a kitörölt képeket és üzeneteket.

Ebből kiindulva... szóval hogy egy törölt üzenetet simán a hatóságok vissza tudnak nézni, gyanítom, hasonló a helyzet az "eltűnő" üzenetekkel is.

Egyébként meg menten szakíts meg vele minden kapcsolatot! Tiltás, törlés. Utoljára még írd meg, hogy mostantól nem szeretnél semmilyen formában üzenetet kapni tőle, ha meg megszegi, akkor mehet a feljelentés. Még most, mielőtt komolyabb bajod nem lesz. Ne hidd, hogy az ilyen majd le fog állni magától...

2023. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Képernyőkép azonnal az üzenetről, rendőrségi feljelentés.

Neki is érdemes tudomására hozni mi lesz a következő lépés, de nem tudom milyen formában, reméljük nem túl veszedelmes.

2023. febr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!