Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beállítani...

Hogyan lehet beállítani egyszerre a Google keresőben a "szó szerint" módot és a "magyar ország" kereső funkciót?

Figyelt kérdés
konkrét dolgot keresnék de csak a magyar országi érdekel, és ha beszűkítem átvált "minden ország" feltételre !!??

2023. febr. 8. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor olyan keresést akarsz, ami direkt csak a helyesírásilag hibás találatokat adja, tehát különírva és kisbetűvel a "Magyarország"-ot?
2023. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad, "szó szerint" (tehát idézőjellel). Országra nem lehet szűkíteni, csak domainre, pl. site:hu
2023. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem értem mire gondolsz (ma is tanultam valamit, nem tudtam, hogy ilyet is lehet), de igen a megoldás az, hogy idézőjelek közé teszed azt, amit keresnél. Állítsd nyugodtan "magyar oldalakra" (nálam ez van, hiszen a nyelvet ismeri fel az oldalon, remélem erre gondoltál) és utána, amit keresni szeretnél azt tedd idézőjelek közé, ez azt fogja jelenteni neki, hogy azt kifejezetten tartalmaznia KELL az oldalnak, amit kidob találatnak, ez lehet a keresett szöveged egy része vagy akár egésze is.
2023. febr. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Pontosan azt nem értettem, hogy ha az eszközök közül kiválasztom, "Ország: Magyarország" )mert kifejezetten nálunk beszerezhető dolgot keresek, és leszűkítem a keresést "Szó szerint"-re, mert rengeteg felesleges találatot hoz, akkor magától vissza vált "Bármely ország"-ra.

Holott én nem ezt szeretném!! Ez főleg alkatészek keresésekor szokott előfordulni, ahol nem magyar szövegrésze a megnevezésnek. Az idézőjelet kipróbáltam ,jónak tűnik (pld "BFY33" "NPN", magyar oldalakon:csak a magyar oldalakat hozta). A logikáját, a miért-jét továbbra sem értem, de sebaj :)

2023. jún. 20. 15:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen nézhetted, mert már csak a nyelvet lehet állítani. Sajnos ebben az esetben lefordított külföldi találatok is megjelennek. Annyit tehetsz, hogy a domain-t ("site") leszűkíted .hu-ra, bár így kiesnek azok, akik nem ilyet regisztráltak, tehát pl. "BFY33" site:hu.

[link]

2023. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/

köszönöm, a "site:hu"-t nem ismertem, kiprobálom. Éna google.hu-t használom, azon más eszközöket látok.

2023. jún. 21. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!