Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A weboldalak tulajdonosai mit...

A weboldalak tulajdonosai mit látnak amikor az oldalukra lépek?

Figyelt kérdés
Azt is látják milyen eszközről böngészek, vagy hogy roamingon vagyok? De ha elrejtem a cimemet egy vpn vel akkor is megjelenik az eszközöm tipusa, milyen sim kártya van a telefonomban?
2023. febr. 15. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:

A VPN csak az IP címet cseréli.


Minden egyéb infót javascripttel szerez(het) meg a weboldal. A simet talán pont nem, ezt nem tudom (ugye mobilhálózatra az IP cím alapján lehet tippelni)

2023. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Azt is látják milyen eszközről böngészek"

Azt láthatják, hogy milyen operációs rendszert, böngészőt használsz, az eszköznek milyen a felbontása, hogy állítva vagy fektetve használja azt. Az eszköz pontos típusát nem.


"vagy hogy roamingon vagyok?"

Azt hogy roamingolsz-e azt direkt nem. Közvetve a szolgáltató által kiosztott IP-címből és a böngésző nyelvi beállításaiból valamelyest kideríthető.


"De ha elrejtem a cimemet egy vpn vel akkor is megjelenik az eszközöm tipusa"

A VPN csak a szolgáltatótól kapott publikus IP-címet fedi el.

Az eszközöd pontos típusát meg nem árulja el a böngésző, csak a rajta levő operációs rendszerét.


"milyen sim kártya van a telefonomban?"

A SIM-kártya csak szolgáltató felé azonosít, a webböngésző nem fér hozzá.

2023. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt látják hogy csilingel a reklámbevételből befolyó pénz. A többi nem érdekli a tulajdonosokat. 🙂
2023. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak az ip címét és a böngésző fajtájét látja
2023. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mimdenkinek. Akkor a vpn az jo hogy hamis adatokat jelenitsen meg? Mindent el szeretnék rejteni csak nem találok megfelelő programot hozzä, esetleg ha valaki tud ilyet kérem írja meg.
2023. febr. 15. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:

"Akkor a vpn az jo hogy hamis adatokat jelenitsen meg?"

Még egyszer: az csak az Internet-szolgáltatódtól kapott, az Internet irányából látható, publikus IP-címed fedi el az elérni kivánt hoszt (weboldal) elől. A webböngésződ ettől függetlenül "elfecseghet" bizonyos, a #2-es hozzászólásban már említett dolgokat (ezeket nevezik böngésző-ujjlenyomatoknak). Illetve ott vagy még Te magad, hogy Te mit osztasz meg magadról. ;)


"Mindent el szeretnék rejteni csak nem találok megfelelő programot hozzä,"

Asztali (Windows, Linux, MacOS, BSD) böngészőkhöz (Firefox, Chrome, Opera, Edge,...) elérhetőek különböző reklámblokkolók - például a uBlock Origin ( [link] ) - amik a reklámok blokkolásán kívül meg tudják fogni a nyomkövető sütiket - amikkel oldalakon kereztül követhetővé válhatsz - generáló oldal-beépülőket is.


Ugyancsak asztali böngészőkhöz léteznek olyan kiegészítők, amik "meghamisítják" a már említett böngésző-ujjlenyomatokat - ilyen például a Firefoxhoz a Chameleon ( [link] ) vagy Chrome/Chromiumhoz is létezik hasonló (például: [link] ).


Viszont mobil böngészőknél már kissé más a helyzet: a Google Chrome mobil változata nem kezeli a kiegészítőket, a Firefox igen.

2023. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5/

Nem jó.

2023. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!