Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi baj lehet a wifi erősítővel?

Mi baj lehet a wifi erősítővel?

Figyelt kérdés

Most költöztünk át egy nagyobb lakásba és sajnos nem ér el a wifi a szobámba.

Vettünk egy Tp-link wifi-jel erősítőt és így van wifi a hálóban.

Viszont időnként újraindul vagy nem tudom...megszakad a jel és a világító pötty is ami azt jelezné, hogy van wifi kikapcsol... jelzi a hálózatot de elmegy a laptopról és a telefonról is egyaránt a wifi.

18 ezert ft volt

az erősítő ami nekem nem számít apró pénznek. Tehát kicsit zavar, hogy ennyi pénzért ingadozik naponta többször is... már próbáltam közelebb tenni a ruterhez, hogy a jelet erősebben fogja de reménytelen volt akkor is, ugyan úgy folytatta ezt a ki-be kapcsolást.

Mitől lehet ez?

Valami másik megoldás létezik ilyen problémára?

Vagy mit tudok tenni az ellen, hogy ne menjen el a wifi és állandóan legyen internet elérésem?

Ha van valami másik és jobb megoldás azt is szívesen meghallgatom.



#internet #probléma #wifi #wifijelerősítő
2023. febr. 20. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Wifi ilyen. Kábellel át kell vinni a ház másik végébe a netet és be kell kötni egy AP-ba.
2023. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem és azzal erősebb lenne a jel, jobban és gyorsabban működne?

Illetve pontosan mi az az AP?

Hogyan működik?

Esetleg tudnál ajánlani márkár?

Az alap net 500megabit/sec, nyílván nem kell ilyen telejesítmény a szobámba de örülnék ha erősebb lenne a mostanitól...

2023. febr. 20. 19:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Access Point. Wifit sugároz.
2023. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A 18 ezret könyveld el veszteségként, ennyit érnek a "wifi-jel erősítők"..

Húzz át a szobádba utp kábelt és tegyél a végére egy wifi routert.

2023. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mr. V. ***** válasza:
100%

A wifi továbbító, amit vettél, már csak fél sebességgel továbbít, mivel egy relé állomás, azaz fogad és küld is, de ezt egyszerre nem tudja.

Régen az ilyen "repeater" az 54-es sebességet fixálta 11-es sebességen.

Tehát ez a kábel nélküli átvitel mindenképp sebességvesztéssel jár.


A wifi elszállhat attól is, ha bluetooth eszköz van a közelben.

Legalább is egy régi D-Link router használata közben ha ment mellette egy blue-s fejhallgató, elszállt a wifi jel.

A BT és a wifi azonos frekvencián működik, csak a wifi fix frekin megy, a BP meg ugrál a csatornák között.


Tehát akár ez is lehet a probléma. Ez esetben állítsd mondjuk valamelyik szélső csatornára (rosszabb lesz a térerő 10-15dB-el) és ha ott nem szakad meg, ez lehet a hiba.


18e nagyon sok volt érte. 20-ért már routert lehet venni (OpenWRT rendszerrel), ami ilyen "továbbítónak" is beállítható. 5-10e Ft körül vannak "jel erősítők", azaz repeaterek. Nem az első boltban kell megvenni.

2023. febr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A media markb-ban vettem meg az erősítőt.

Köszönöm a válaszaitokat, tehát akkor az lenne a legjobb megoldás ha egy kábelt kötnék a ruterből egész a szobába és ott rácsatlakoztatnák egy másik rutert?

Ilyenkor mennyire romlik a sebessége?

2023. febr. 21. 13:20
 7/13 Mr. V. ***** válasza:
100%

Minek annyi router???

A routerből kell húzni 1db LAN CAT5 kábelt egészen a megfelelő szobáig, vagy legalább annak környékére, ahol lesz 230V.


A kábelvéget ha nincs AccessPiont-od (azaz egy antennás kütyü, amibe egy táp és egy LAN dugható csak), akkor egy másik router WAN portjába dugd.


Itt lehet trükközni, bár nem minden eszköz szereti:


Ha ugyanazt a wifi nevet adod neki, mint a távoli routeré, akkor a készülékek különösebb gond nélkül váltanak át egyikről a másikra. A probléma ott kezdődik, ha pl. online nézel/hallgatsz valami adatfolyamot, akkor az meg fog szakadni és leáll a videó vagy a hang. Ha csak simán böngészel, nem tűnik fel.


Ha külön nevet adsz a kettőnek, akkor a készülékeken kell beállítani mindkettőt és egyes programok is beállíthatóak úgy, hogy egy bizonyos jelszint alatt váltson egy erősebbre.

2023. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az értelmes és normális válaszokat!


[link]


Megvettem a ap-t viszont megfelelő hosszúságú kábel nem volt.

A fenti linken szereplő kábel megfelelne az ap-hoz?

2023. febr. 22. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha ahogy mondtam inkább routert vettél volna ap helyett az olcsóbb lett volna és még 3-4 vezetékes gépet is bele tudtál volna dugni. A többi funkcióiban ugyanazt tudja.
2023. febr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából ruter csak van ap funkciója vagyis ezt mondta az eladó.

Viszont az a kábel amit linkeltem az jó lesz arra hogy azon keresztül továbbítsa a netet?

2023. febr. 22. 17:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!