Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az nagy baj, ha a lakásban...

Az nagy baj, ha a lakásban nincs UTP-csatlakozó aljzat? Lehet így internetezni?

Figyelt kérdés
Új építésű lakás. Mondtuk, hogy kérünk vezetékes internet elérési lehetőséget (úgy fogalmaztam, hogy legyen internet kábel). A tv adás set top box-ból jön, ami UTP-vel csatlakozik a falba, és a box-ból HDMI-n keresztül megy a tv-be az adás. Erre nem úgy szerelték be. Router persze van a lakásban.

2023. febr. 24. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Router van a lakásban.... a routeren ott vannak a csatlakozók, veszel hozzá kábelt és oda viszed ahova szeretnéd.
2023. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A router be van építve a falba
2023. febr. 24. 17:40
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De csak van valami kis szerelőablak ott, vagy nincs?
2023. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
nincs, csak egy téglalap alakú műanyag fedőlap látszik kívülről, a fedlap a négy sarkánál belefúrva a falba.
2023. febr. 24. 17:43
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Azt kéne levenni, kicsavarni.


WIFI azért van, de az nem olyan jó, mint a LAN (szerintem)?

2023. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Leveszed azt a műanyag fedlapot és tudod használni a router portajit.
2023. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ahol most lakunk, ott van egy különálló, antennás router doboz, és a ház egy másik szegletében van egy ilyen műanyag lappal fedett rész a falban. Sose tudtam, mi az, mi van mögötte. Ha van egyszer egy különálló router doboz, ami világít, és vannak külön netkábel csatlakozó aljzatok pár helyen, minek az a beépített cucc ott külön, ami műanyag lappal van fedve?
2023. febr. 24. 17:54
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha te se tudod hogy mi van és hamis elképzelésed van mi van ott akkor se mi se a szerelők nem tudják mi van ott a falban és messze elkerülik.
2023. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
megnéztem itt a mostani helyen, vezetékek futnak mögötte össze-vissza, semmi leágazás nincs...
2023. febr. 24. 18:05
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Kifordítható, vagy az is le van csavarozva?
2023. febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!