Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Access point hogy működik?

Msebi06 kérdése:

Access point hogy működik?

Figyelt kérdés

Igazából az a része érdekel, hogy pl ha az udvarunk végébe akarok wifit (kb 300m), akkor elég ha kiteszek egy AP-t a háznál? Nincs akadályozó tényező azon a távon.

Amiatt nem tudom, hogy működhet-e, mert az AP szórja a jelet, azt befogja pl a telefonom, de ugye annak is küldenie kell az AP felé jelet. Arra képes a teló? Vagy nem így működik?

Az APk papíron sokkal nagyobb távokat is tudnak, bár gondolom az akkor jó ha egy másik APval kommunikál.



2023. márc. 5. 09:08
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:

A küldött jelerősség törvényileg van szabályozva a kisebb interferencia miatt. Ettől függetlenül mindkét félen a vevőegység lehet erősebb/érzékenyebb tehát nem feltétlen fix a hatótávolság. 300 méter szerintem már túl nagy távolság, hogy egy az egybe átvigye a Wi-Fi jelet. Persze az a biztos, ha kipróbálod. Biztosat senki nem tud mondani. Sok egyéb tényező is van ami közrejátszhat, hogy milyen lesz ott a jel. Ki kell próbálni azt kész.

Mindenesetre ha kipróbálod, 2.4 GHz-es jeltovábbítót vegyél mert ekkora távra az még talán elviszi a jelet, de az 5GHz már nem fogja.

2023. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kapok ma kölcsön egy TP-Link CPE210-est, azzal fogom tesztelni 2.4GHzen. Megírom majd az eredményt.
2023. márc. 5. 11:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. Kb 200m-ig egész jól tudtam használni a telefonomon az internetet. Ha előkaptam a telót a zsebemből kellett neki kb 10mp mire elérhető volt, de utána stabilan ment.
2023. márc. 5. 20:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a készülék kicsit messzebb visz:

16 dBi az antennája, és viszi mindkét wifi sávot. Persze kicsit drágább:


[link]

2023. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást, de közben megvettem ezt az AP-t, mert haverom szerzett egy másikat.
2023. márc. 8. 18:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!