Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet megakadályozni,...

Hogyan lehet megakadályozni, hogy mások belepiszkáljanak a gépembe?

Figyelt kérdés
Albérletes lakótársaimmal egy wifi hálózatot használunk, ha jó tudom ezen keresztül a hozzá férhetnek a gépen tárolt adataimhoz. Hogyan tudom ezt megakadályozni?
2010. okt. 6. 10:40
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Ha nem engedélyezed a fájlmegosztást, akkor nem férhet hozzá. Ezt a Windows tűzfal beállításain belül tudod megtenni.

Ha pedig nagyon hack -elni szeretne, akkor vagy telepíts egy komolyabb tűzfalat (pl.:ZoneAlarm), vagy rúgd szájba a lakótársad.

2010. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha nincs hálózatban a két gép, akkor elméletileg nem lehetséges. Persze biztos fel lehet valahogy törni, de ez nem könnyű.

Viszont szrintem a legjobb megoldás az, hogy a c meghajtón a dokumentumok, vagy documents and settings/(username(a gépen használt bejelentkezési neved)/dokumentumok mappában tárold azokat a cuccokat amiről semmiképp nem akarod hogy hozzáférjenek. Ezt a mappát le lehet titkosítani, ha még ez nem történt volna meg. Így már nem valószinű hogy hozzá tudnak majd férni a cuccaidhoz. De én is jó megoldásnak tartom az illető pofánvágását is :D

Remélem segíthettem.

2010. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!