Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Magyar Telekom fogja fejlesz...

A Magyar Telekom fogja fejleszteni a koax hálózatát?

Figyelt kérdés
Elsősorban a feltöltési sebességre irányul a kérdésem: várható-e, hogy megközelíti az optikai hálózat teljesítményét (EuroDOCSIS 3.1, 4.0)?

2023. márc. 15. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Gyanítom idővel inkább lecseréli optikára. Költséghatékonyabb, jobban beilleszthetőbb a rendszerükbe.
2023. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 P.O.C. ***** válasza:
83%
Szerintem is az optikáé a jövő. Jobb is, hogy nem kell a részkábelek korlátaival küszködni.
2023. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Országosan cserélik a réz telefonkábeleket is, miért pont a koax-al akarnának huzamosabban foglalkozni mikor az még macerásabb technika?
2023. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Van itt egy kis kavarodás.


Ma már senki nem épít coax gerinchálózatot. A gerinchálózat mindenhol optika.


Az docsis amúgy pont, hogy kábeles technológia. De a döntő lényeg akkor is az, hogy a te területedre mikor ér el az optika, és az pontosan meddig megy el (utca végéig, lépcsöházig, esetleg a hálószobádba ONT-vel bekötve).


Szóval ezt így nem lehet megmondani, kérdezd meg egy helyi T-shopban, hogy mi a kiépítési terv.

2023. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
nem fogja fejleszteni
2023. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Már két éve hogy megszüntették nálunk, átálltak optikai hálózatra. Megszüntetik és nem fejlesztik.
2023. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
41%
Nem inkább vált.
2023. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

Én még nem láttam egy vidéki városban -kertvárosi részekben- ahol optika lenne a koax helyett.

Csak lakótömbökbe van optika.

A koax sokkal olcsóbb, és sokkal kevesebb költséggel jár a javítás.

Szerintem kell még vagy 100 év mire te a villanyoszlopokon optikát fogsz látni.

Egy utca mondjuk 1km és van 200 ház benne.

Egy 10 emeletesben van 60 lakás és 5db 10 emeleteshez kell 400m optika, + több előfizető is van, továbbá védett helyen van a kábel.

2023. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

"Én még nem láttam egy vidéki városban -kertvárosi részekben- ahol optika lenne a koax helyett."

Én már több településen - és nem csak városok kertvárosi részén, hanem már falvakban is - láttam - távközlésben dolgozom.


"Csak lakótömbökbe van optika."

Nem. Kertvárosban lakom, családi házban, optika jön be.


"A koax sokkal olcsóbb, és sokkal kevesebb költséggel jár a javítás."

Aha, ezért vált mindegyik szolgáltató optikára.

Mert kisebb a jelveszteség:

[link]

mert sokkal nagyobb a sávszélessége:

[link]

2023. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

#9

Igen tényleg igazad van, most már kb 1-2 éve igencsak belehúzott a T. és sok településen már cserélte a xDSL-t optikára.


Azért ennek örülök.

2023. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!