Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 30-án lejár a hűségidőm a...

30-án lejár a hűségidőm a Vodafonnál, kötelező szerződést hosszabbítani vagy maradhat minden a régi kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Ha újabb két évre kötnék hűségidőt nem hogy olcsóbb hanem még drágább lenne a jelenlegi tv és internetszolgáltatásom. Ha nem élek a lehetőséggel akkor a továbbiakban marad a jelenlegi havidíjam vagy ugyanúgy megdrágítják? Picit idegesítő akárhányszor belépek számlát fizetni a myvodafone oldalon ott virít,hogy hosszabbítsak szerződést gomb..

2023. márc. 28. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Ha lejár a hűségidő nem marad a mostani szerződés. Kérdés nélkül is szoktak hosszabbítani, max tájékoztatnak, hogy mi változik.
2023. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az nem éppen ügyfélbarát hozzállás hogy önkényesen kötnek a hátam mögött teszem fel újabb két évre szerződést úgy hogy engem előzetesen mint előfizetőt meg sem kérdeznek.
2023. márc. 28. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem lesz újabb hűségszerződés, hanem határozatlan idejűvé alakul át. Ilyenkor nem köti egyik felet sem a szerződés, tehát a szolgáltató is bármikor módosíthat a csomag tartalmán és árán, viszont te is bármikor felmondhatod. Ezt hűségidő alatt nem teheti meg, de te se mondhatod fel.
2023. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Bocsánat, hogy téves dolgot írtam, engem vertek már így át, de az régebben volt. Akkor a harmadik válaszoló jól írta. Mégegyszer bocsánat.
2023. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"önkényesen kötnek a hátam mögött teszem fel újabb két évre szerződést úgy hogy engem előzetesen mint előfizetőt meg sem kérdeznek."

Ezért ilyen talán még egy afrikai banánköztársaságban sincs! 1-es megint pálinkával vette be a szívgyógyszerét és halucinál.

Azért emelkedik a havidíj, mert - ahogy 3-as írja - átvált határozatlan idejű szerződésre. A hűségidőn belül pedig azért kevesebb, mert vállalod hogy 2 évig ott maradsz annál a szolgáltatónál abban (vagy drágább) díjcsomagban. Erre kapsz kedvezményt.

Az árak nem fixek. Ha a szolgáltató szeretné, akkor emelhet hűségidőn belül is. Az egyoldalú szerződés módosítás megengedett, hiszen elfogadtad amikor aláírtad a szerződésedet. Neked annyi lehetőséged van, hogy ha hűsédigőn belül emel a szolgáltató és neked nem tetszik, akkor anélkül felmondhatod a szerződést, hogy a hűség miatti kötbéreket ki kellene fizetned.

De ezt elmondták a szerződés kötéskor, illetve ott van a voda weboldalán is. Csak el kellett volna olvasnod.

2023. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha lejár a szerződés akkor megy ugyanúgy minden mint eddig (lehet hogy bizonyos kedvezményekre nem leszel jogosult ami csak a határozott idejű szerződésre szólt). Olyan nincs hogy szó nélkül bármilyen árat vagy csomagot módosítanak, erről előre, írásban (általában a számlán) értesítenek időben.
2023. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igaz hogy idejétmúlt a kérdés/márc.31/,de történt-e valami a Vodafone részéről?Én május 5-től ugyanebben a cipőben járok.
2023. máj. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!