Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Háttérnek kéne végtelenített...

Háttérnek kéne végtelenített deszka (amin a fa erezete szépen látszódik) kép. Hol találok ilyent? Nem kell minden irányba végteleníthető legyen, elég vízszintesen.

Figyelt kérdés

2023. márc. 30. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Keress úgy rá, hogy seamless wood texture

[link]

lehet találni párat.

2023. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon sok van, de valahogy egyik se az, amit én keresek, mert a másik irányba csinálják a végtelenítést, ahogy persze könyebb, és ezek inkább parkettázások
2023. márc. 30. 23:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy másik megoldás, hogy keresel olyat, ami nem végtelenített (tehát szimpla wood texture néven) majd megnyitod például Gimp-ben és végteleníted:

[link]


Egy harmadik megoldás, hogy procedurálisan legenerálod - például Blenderrel:

[link]

2023. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
google képkereső
2023. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: Ezen már túlvagyunk - lásd #1-es hozzászólás.

Nem a kereső "márkája" a meghatározó ebben a kérdésben, hanem hogy milyen "deszkatextúrát" szeretne a kérdező (ami gyanítom nagyon szubjektív), miihez szeretné felhasználni.


Kérdező: "mert a másik irányba csinálják a végtelenítést"

Képszerkesztőben - például a már említett Gimp-ben, de egy egyszeri Paint vagy egy Irfanview vagy XnView képnézegető is képes lehet erre - elforgathatod a képet 90 fokkal.

2023. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem nem érted, végtelen hosszú deszkát szeretnék, és nem végtelen sok deszkát egymás mellett, a kettő nem egymás 90 fokos elfordítottja
2023. márc. 31. 12:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a mostani AI képgenerátorok között van olyan, ami tud ilyent, hogy feltételnek be lehet adni, hogy a két széle egyforma legyen? Ez valószínűleg egyszerű lenne nekik, csak nem tudom, hogy gondoltak-e rá?
2023. márc. 31. 12:56
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: Úgy értettem, hogy ha az inkriminál képen:

* a fa erezete függőlegesen látható és

* a végtelenítés függőleges

akkor ha elfordítod a képet, akkor vízszintesen lesz végtelen. ;)


#7: Ezért említettem a procedurális - programkódból való - textúragenerálást, mivel a fa erezete - sok más természeti jelenséggel egyetemben - matematikai képletekkel leírható.

2023. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg célirányosabb képtárakban keresni - például pár ingyenes lehetőség:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2023. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!