Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megszüntetik a citromailt...

Ha megszüntetik a citromailt de pint és bankkártya adatokat kér előfizetéshez, az csalás?

Figyelt kérdés

Illetve fizetős lesz a citromail fiók és valahogy nincs olyan opcio hogy átutalással fizethessen az ember.

A bankkártya adatokat kéri. Megadtam, aztán pint kér. Nekem nincs pin kódom, a bankkártya pinjét meg nem adom ki.

Rengeteg fontos levelezésem doksik vannak benne és bankoknál is szolgáltatóknál is ez az e-mail címem van megadva. Gáz lenne, ha csak úgy megszüntetnék a fiókom, de aki nem fizet elő megszüntetik.

Ha válaszokban írok nekik, pl milyen pinkod?, vagy küldjenek bankszámlaszámot utaláshoz, mindent visszadob maler daemon üzenettel a rendszer, hogy nem lehet nekik írni.

Mit csináljak?



2023. ápr. 5. 16:31
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
83%
Milyen oldalon kéri a fizetést?
2023. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%

Az internetes bankkártyás vásárláshoz kell egy kód, amit a bankod küld ki, biztonsági okokból.


Ehhez a bankoddal kell felvenned a kapcsolatot.


Az más kérdés, hogy én biztosan nem fizetnék egy e-mail szolgáltatásért, ha mellette megbízható(bb) ingyenes alternatívák vannak.

2023. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem adathalászat áldozata lettél, azonnal tiltsd le a kártyát! Online vásárláshoz, előfizetéshez nem kell a pin kód, ha a számát és a lejárati dátumot megadtad már visszaélhetnek vele.
2023. ápr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

#3: de kell a PSD2 bevezetése óta. Az internetes kártyás fizetéseket két további faktorral kell megerősíteni: telekód (te generálod és állandó értéke van) és internetes biztonsági kód (bank generálja és küldi SMS-ben).

Nem pin kód a neve, de a jellege hasonló, ezt tévesztheti össze a kérdező.


Pl:

[link]

[link]

[link]


A takarékbank pl. konkrétan "iPIN" fantázianéven használja, mintha pin-kód lenne.

2023. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

A citromail fiokba is folyamat jönnek a rendszerértesítések hogy fizetős lesz

Tele vannak ezzel a hírek is

[link]

2023. ápr. 5. 17:12
 6/54 A kérdező kommentje:
És ha nekem nincs ilyen hitelesitő rendszerem es pinem, és levelet sem tudok nekik írni hogy adjanak már bankszámlaszámot utaláshoz? (És időm sincs a bankba ilyen miatt rohangálni)
2023. ápr. 5. 17:14
 7/54 NTBS ***** válasza:
0%
Adathalászat esete.
2023. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
64%

Ha a fizetési lehetőségek között csak a kártyás fizetés szerepel, akkor csak úgy tudsz fizetni.


De kérdezem én: Miért fizetnél érte?

2023. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Most olvasom, sehogy nem lehet fitetni csak bankkártyásan:(
2023. ápr. 5. 17:17
 10/54 A kérdező kommentje:

Millio meg egy élethalál doksim van benne mellékletekben, egy rakat e mail cim ami nekem fontos,és minden bankhoz szolgaltatóhoz allamkincstarhoz rohangálhatok az e mail cimem változással de ott a fnda biztositasok megtakaritasok, meg eszembe se jut mennyi cég tudja még ezt a címem.


Az adatmentéshez nekem napok kellenének szinte. Irto nagy anarchia mindenhol módosíttatnom az elerhetosegem.

Külföldi szervek is ezt ismerik, akiknél meg nem is egyszerű modosíttatni meg formanyomtatvanyozni meg kérelmeket írogatni.

2023. ápr. 5. 17:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!