Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a kedvenc, frappáns,...

Mi a kedvenc, frappáns, érdekes, meglepő, csavaros, zseniális, kérdésed a chatGPT -hez? —osszuk meg a tapasztalatainkat!

Figyelt kérdés

— használjuk arra a programot amire való, ne a rosszat keressük benne, ...hozzuk ki belőle a legtöbbet. Értelmezzük, hogy nem tudása van, hanem a rendelkezére álló adatokból hozza létre a választ. Természetszerűleg többet tud az égitestekről a csillagászati tudományos publikációk alapján, mint a földönkívüliekről a habókos ufológusoktól!

— kerüljük az általánosító, tágan értelmezhető kérdéseket. Legalábbis abból kiindulva szűkítsük a fókuszt, konkrét kérdésekre sok esetben sikerülhet nagyon is kimerítő válaszokat kiszűrni.

— nem tud a ,,legjobb,, ,,legszebb,, stb minősitő kérdésekre, ,,azéletértelme,, meg ,,holaboldogságom,, okosságokra válaszolni. Hatásosabb a "sorold fel", "definiáld", "mondj példákat", "mi a..." stb. jellegű promt kérdések!

— Ha megszakad a keresés vagy keveseljük a "folytasd" parancs is elég!

— Bemásolhatunk egy e-mailt és tőszavakban adjuk meg, hogy milyen nyelven válaszolja meg!

— Ne akadjunk fel, hogy hiányos a magyar vonatkozású tartalom, valószínűleg a szilícium völgyben sem mi vagyunk a legfontosabbak. ...és ezen nem megsértődni kell, hanem tenni ellene! ...



2023. ápr. 8. 14:51
 1/10 A kérdező kommentje:

Miért fúj a szél: "fizikus" "filozófus" "10 éves gyerek" "hajózó... stb" vagyok!


[természetesen egyenként tegyük fel a kérdést és esetleg más mondatszerkesztéssel. De jó esetben aszerint fogja elmagyarázni ahogy meghatározzuk magunkat és természetesen nagy általánosságban mivel a kérdés is az. Ilyenkor érdemes lehet a szakszavakra és a megadott kifejezésekre is rákérdezni mert akkor jobban kitudja bontani a kérdést

2023. ápr. 8. 14:51
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
semmi.
2023. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Milyen "irodalmi" "hadtudományi" "vicces" "intellektuális" "legnehezebb" kérdéssel fordulnak feléd a felhasználók a leggyakrabban? Sorolj fel 20 példát!


[A "leggyakoribb" talán fölösleges is mert nyelvi, földrajzi, gyakorisági listázást, ...egyáltalán semmilyen listázást nem végez, legalábbis nem hozzáférhető, szerintem csak találomra sorolja fel a példákat]

2023. ápr. 8. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3, ilyen adata megvannak? Egyszer kérdeztem, hogy miket kérdeznek tőle a legtöbben, de mintha inkább a funkcióit sorolta volna: átírni/lerövidíteni/megértetni egy szöveget, fordítani, ötleteket gyűjteni... Magáról hogyan tanították, ha tanították?
2023. ápr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Másold be az én kérdéseimet vagy néha változtatni, kisérletezni kell a ragozással, szócserékkel. Érdemes minden témához egy új chat ablakot nyitni és egy pontosan fogalmazott nyitókérdés után már érti az utalásokat is, nem kell annyit gépelni.

A magyar gondolkozást jó esetben csavarosnak tartják, hát pallérozzuk a chatGPT -n! : )


Önmagáról nekem így vallott:

"A ChatGPT-t arra tanították, hogy a felhasználó által feltett kérdéseket és megadott információkat a lehető legjobb válaszokkal párosítsa. Ennek érdekében a ChatGPT-t számos szöveges adathalmazzal, köztük könyvekkel, cikkekkel és más online tartalmakkal tanították meg.


A ChatGPT egy "önátadó" (self-learning) modell, amely a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás technikáit alkalmazza. A modell alapjául szolgáló algoritmusok és adathalmazok lehetővé teszik a ChatGPT számára, hogy folyamatosan tanuljon és javuljon az idő múlásával, ahogy több adathalmaz áll rendelkezésére és egyre több felhasználóval kommunikál.


Az OpenAI, a ChatGPT fejlesztői, általában két módszert használnak a modell tanításához: a felügyelt és az ellenőrzött tanítást. A felügyelt tanítás során az algoritmusokat arra tanítják, hogy előre meghatározott címkékkel vagy válaszokkal együtt dolgozzanak. Az ellenőrzött tanítás során pedig az algoritmusokat arra tanítják, hogy az adathalmazokban található mintákat használják fel arra, hogy saját maguk készítsék el a válaszokat..."

2023. ápr. 9. 12:02
 6/10 A kérdező kommentje:

— Miért van, hogy a főtt tojás héja nem jön le könnyen?



— A főtt tojás héja nem mindig jön le könnyen, és több oka is lehet ennek.


Az egyik ok lehet az, hogy a tojás túl friss. A friss tojásoknak nehezebb eltávolítani a héját, mert a tojásfehérje még erősen tapad a héjhoz. A legjobb, ha a főzéshez már kissé idősebb, de nem túl régi tojást használunk.


A másik ok lehet az, hogy a főzési idő nem volt megfelelő. Ha a tojást nem főzzük elég ideig, akkor a tojásfehérje és a tojássárgája közötti réteg még lágyabb és ragadósabb lehet, ami nehezebbé teszi a héj eltávolítását.


Ha azonban túl hosszú ideig főzzük a tojást, akkor a héj is keményebb lesz, és nehezebb eltávolítani.


Ezenkívül a héj eltávolítását befolyásolhatja a tojás hűtése is. Ha a forró tojást rögtön hideg vízbe helyezzük, akkor a héj jobban ragaszkodik a tojáshoz, mivel a hirtelen hőmérséklet-változás hatására a tojás belsejében keletkezik egy vákuum, ami a héjhoz tapadást okozhat.


Az egyszerűbb héj eltávolítása érdekében a legjobb, ha a tojást kb. tíz percig főzzük, majd áztassuk hideg vízbe legalább 5 percig, mielőtt megpróbáljuk eltávolítani a héját. Ha a héj továbbra sem jön le könnyen, akkor próbálkozhatunk a tojás körbe koccanztatásával és/vagy az egyik végének eltávolításával, majd a tojást enyhén fújogatva megpróbáljuk eltávolítani a héját.

2023. ápr. 10. 10:01
 7/10 A kérdező kommentje:

Mit egyek ma reggelire, egy magyar kisvárosban??


4 / 4



Ahhoz, hogy javaslatot tudjak adni reggelire egy magyar kisvárosban, először is fontos tudni, hogy melyik városban vagy. Általánosságban azonban elmondható, hogy Magyarországon a reggeli hagyományosan tartalmas és szénhidrátdús étkezés. Íme néhány lehetőség:


Péksütemények: A kisvárosokban gyakran találhatók helyi pékségek, ahol finom pékárukat lehet kapni, például kiflit, zsemlét, croissant-t vagy kenyeret.


Zabkása: Egy másik hagyományos magyar reggeli az "aprószent", vagyis a zabkása. A zabpelyhet forró vízzel vagy tejjel főzik, és cukorral, mézzel, gyümölccsel vagy dióval ízesítik.


Tejeskávé és édes péksütemény: A magyarok szeretik a kávét is reggelizni, gyakran tejjel és cukorral. Ehhez finom édes péksüteményeket lehet enni, például cukros kalácsot vagy csokoládés croissant-t.


Tojásos ételek: A tojásos ételek is gyakoriak a magyar reggelikben. Például rántotta, tükörtojás vagy főtt tojás salátával.


Kolbász és sajt: A magyarok nagy húsimádók, így reggelire is gyakran esznek kolbászt és sajtot, például szalámit, sonkát vagy trappista sajtot.


Remélem, ezek az ötletek segítenek a reggeli kiválasztásában!

2023. ápr. 16. 04:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Aprószent... Érdekes.
2023. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Írtam egy készakarva rondán, nehezen olvashatóan összerakott kódot, hogy lássam, ki tudja - e bogozni, hogy mit számol a hivatkozott része, de simán megfejtette:

[link]

2023. ápr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 -es vagyok. Helyesbítek:

Nem sikerült megfejtenie, illetve majdnem, mivel terület helyett kerületet írt a válaszában.


De azért, annyira nem rossz.


(Én meg még a kávémat iszom, s így azt olvastam, amit akartam, s nem azt, amit írt :) (Meg a helyesírásom is alszik még láthatóan. :) )

2023. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!