Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Guglin" és Facebookon a...

"Guglin" és Facebookon a kétfaktoros hitelesitést mások tanácsára bekapcsoltam, ez tényleg meg akadályozza a belépést még akkor is ha valahogy megszereznék a jelszót?

Figyelt kérdés
Én nem értek hozzá eddig ódzkodtam tőle de rábeszéltek. Szóval ez elvileg megvéd akkor is ha valaki esetleg megtudná a jelszót? köszi
2023. ápr. 15. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
Igen.
2023. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"ismeretlen" eszközön (Azaz olyan eszközön, amin azelőtt nem léptél be / nem engedélyezted) történő belépés esetén (a HELYES jelszó használatakor) egy hitelesítő kódot kapsz a telefonodra, ami nélkül nem tudnak belépni.


Google-n ez működik, facen előfordulnak érdekességek...

2023. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Így igaz, ha valaki meg is tudja a jelszavadat nem fog tudni belépni, mert kell a kétfaktoros hitelesítés is.

Sokkal biztonságosabb, csak persze kicsit macerásabb, hogy mindig sms kódot kell beírni vagy valami hasonló. De hát valamit valamiért...


Én mondjuk ritkán használom. Google fiokomra pl. közel 30 karakter hosszú jelszavat használok. Kisbetű, nagybetű, pont, szám, egyéb karakterek kombinációja és máshol nem használom azt a jelszót. Szóval nem igazán látom értelmét az én esetemben Googlehoz. Random dolgokat meg nem töltögetek le, hogy esetleg egy keyloggerrel megszerezzék a jelszavamat. De persze a legtöbb ember nem használ ilyen jelszavakat, ezért is sokkal biztonságosabb a kétlépcsős azonosítás.

2023. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Sok fb fiókot feltörnek és átvesznek így is. Szóval nem biztos.

Google-nál szerintem jól működik.

2023. ápr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha belépnek így is 2FA mellett, akkor sem a 2FA-t "törk fel", hanem a sütiket lopják el és hitetik el a Facebook-al hogy te azon a gépen már egyszer beléptél.
2023. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5 ös most akkor bizhatok benne a facebooknál is? Nekem nagyon mondták kapcsoljam be.
2023. ápr. 15. 16:40
 7/18 A kérdező kommentje:
A többieknek is köszi :)
2023. ápr. 15. 16:41
 8/18 anonim ***** válasza:
Kapcsopd be nyugodtan, rosszabb nem lesz
2023. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm ez igaz,,,, átirtam a jelszót is, pár havonta cserélem, tetszett hogy a fő böngészőmbe az edge-be be engedett az új jelszóval, de a chrome-t már nem ismerte fel jött a kód. (van játék ami csak a Chrome ba megy ezért vagyok be lépve mindkettőn de persze 1 -en használom a játék miatt néha átlépek) és a telefonos messengerbe se engedett be csak úgy az új jelszóval. hm.... ez tényleg jó dolog.
2023. ápr. 15. 17:20
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Ne lepődj meg, ha majd scam/spam hívásokat kapsz, miután hozzáadod a telefonszámod a facebookhoz.
2023. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!