Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A privát DNS nek mi az értelme...

A privát DNS nek mi az értelme, elrejti a szolgáltató elől hogy melyik oldalakat tekintettem meg?

Figyelt kérdés
Ha VPN t használok, akkor automatikusan lecserélődik a DNS is a VPN szolgáltató DNS ére, felesleges külön privát DNS t beállítani?
2023. ápr. 18. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Már magát a VPN-t is felesleges használni.
2023. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerinted miért?
2023. ápr. 18. 14:31
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan használnak VPN t, mindenki feleslegesen tenné?
2023. ápr. 18. 14:32
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

Mondjuk a 2%-uk nem teszi feleslegesen. De a maradék 98% nettó paranoiából teszi, ráadásul amit el akar vele érni, arra igazából tök alkalmatlan és felsleges. A kérdésből pedig nem az jön le, hogy te pl. régiókorlátozást akarsz kijátszani, vagy pl. távoli gépek közötti erőforrás-megosztás miatt használnál VPN-t.

2023. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Az esetek 90%-a igen, felesleges.
2023. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

"elrejti a szolgáltató elől hogy melyik oldalakat tekintettem meg?"

Itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..

egyszer már körbejártuk a témát: nem az Internet-szolgáltatótól kell tartanod.


A VPN-szolgáltatásnak (illetve a privát DNS-nek) akkor van értelme, ha:

* olyan módon éred el az Internetet - reptér, hotel, nyilvános hotspot, Észak Korea - éred el az Internetet, ahol megvan az esélye, hogy lehallgathatnak, eltéríthetik a forgalmad

* ha olyan weboldalt/Internetes szolgáltatást/tartalmat akarsz elérni, ami csak egy-egy adott országból érhető el


"Ha VPN t használok, akkor automatikusan lecserélődik a DNS is a VPN szolgáltató DNS ére, felesleges külön privát DNS t beállítani?"

Ez VPN-beállítás függő.

* [link]

* [link]

2023. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
VPN-t miért lenne felesleges? Ide az oldalra is, ha kapsz egy IP bant, VPN-el pillanatok alatt újra regisztrálhatsz, de olyan fejletlenek a mai oldalak, hogy csak a regisztrációs IP-t nézik, tehát ha utána a bannolt IP-ddel visszajelentkezel, akkor ugyanúgy beenged! Teszteld le, simán működik, így lehet embereknek akár 10 accja is az oldalon!
2023. ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 Igen igen, csak kíváncsi voltam arra is, hogy tulajdonképpen gyakorlatilag mi a privát DNS lényege pontosabban.


Köszönöm:)

2023. ápr. 18. 22:05
 9/14 A kérdező kommentje:
Észak Korea ban hál isten még nem vagyok :D bár egyszer elmennék kíváncsiságból, csak félek, nehogy engem is eltérítsenek, nem csak a netet:))
2023. ápr. 19. 08:19
 10/14 A kérdező kommentje:
De így már tényleg mindent értek, azt is hogy minek van értelme és miért!
2023. ápr. 19. 08:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!