Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám menedzselni...

Hogyan tudnám menedzselni ezeket a router-eket?

Figyelt kérdés
A hálózaton egy Digi-s Fiber router van, ami DHCP-n osztja a címeket a hálózat többi eszközének. Ezután van egy és több switch, amikhez csatlakoztatva vannak további routerek. Ezeknek azonban a LAN portjába van dugva az UTP kábel. Tehát ezek akkor nyilván AP módban vannak. Ekkor úgy tudom nem kapnak címet ezek a routerek. Vagy csak a wifi-s részük kap nem tudom. Szóval szeretnék az eszközöbe lépni, de gondolom ezt nem tehetem meg hiába abban a tartományban (192.168.0...., 255.255.255.0) állítom be a notebook-ot és közvetlenül csatlakoznék rá UTP kábellel. A wifi biztonsági részét szeretném állítani ezeknek a routereknek, bonyolultabb jelszavakat adnék nekik stb.

2023. ápr. 18. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudod menedzselni őket, hogy a további routereknek:

* A LAN-oldali IP-címe a 192.168.0.0-ás hálózatba állítod úgy, hogy az ne ütközzön a Digi-s router IP-címével (alkalmasint 192.168.0.1), se a Digi-s router DHCP szervere által kiosztott tartománnyal, se egymással (tehát példának okáért legyenek rendre 192.168.0.2, 192.168.0.3, 192.168.0.4 és így tovább).

* A DHCP-szerverük legyen kikapcsolva.

* És a LAN-portjuk a Digi-s router LAN-portjára csatlakozzanak.

Így mind egy hálózatban lesznek, de külön-külön menedzselhetők maradnak


Ha nem tudod, hogy mi az IP-címük a további routereknek, akkor válaszd le a meglevő hálózatról (csak egy, a routert beállító számítógép legyen rákötve, más hálózati eszköz ne), állítsd vissza gyári beállításokra (reseteld a rajta levő mikrokapcsolóval), majd állítsd be a fent leírt módon.

2023. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm esetlegesen - már ha van ilyen beállítási funkció a Fiber routeren - megcsinálhatnám azt is, hogy azon beállítom csak 192.168.0.2-192.168.200-ig osszik ki címeket és én meg beállítom az összes routerenek a 192.168.168..201-től statikusan a LAN oldali címeiket. Aztán ezek igazából maradhatnak is és ha később állítani akarok bennük valami tel tudom érni. Ez így jó, vagy rosszul gondolom?


Ha jó akkor ezt onnantól kezdve bárhonnan el tudom érni? Szóval el tudom érni akkor is, ha a Fiber router-re vagyok jelentkezve, rádugva kábellel, vagy egy adott AP-re a sok közül?

2023. ápr. 18. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:

"úgy tudom nem kapnak címet"

Így van, nem kapnak hanem adni kell nekik manuálisan fix ipt az alhálózati maszkon belül, de a fő router dhcp tartományán kívül. Portscannerrel nézd végig, lehet jelenleg is így vannak beállítva csak te nem tudsz róla.

2023. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: Így van a további routereknek fix IP-címet kell adni a fő router DHCP-tartományán kívül. Praktikusan érdemes úgy elosztani, hogy a routerek (és egyéb hálózati eszközök) legyenek egy csoportban (192.168.0.1 a fő router, 192.168.0.2, 192.168.0.3, 192.168.0.4,.... a további routerek, esetleg NAS, hálózati nyomtató, stb...), a fő router DHCP tartománya meg felette.


"Ha jó akkor ezt onnantól kezdve bárhonnan el tudom érni? Szóval el tudom érni akkor is, ha a Fiber router-re vagyok jelentkezve, rádugva kábellel, vagy egy adott AP-re a sok közül?"

Ha egy tartományban vannak, DHCP-szerver csak a fő routeren van, és a további routerek LAN portjukon keresztül csatlakoznak a fő router LAN portjára, akkor igen, eléred őket.

2023. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!