Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú, lassabb a letölté...

Miért lassú, lassabb a letöltés ileltve egyes oldalak betöltése az otthoni netemen?

Figyelt kérdés
Az otthoni neten (telekom, wifi, speedtest.net szerint 9 egész valamennyi a letöltési sebesség) bizonyos pdf fájlok lassabban töltődnek be, illetve le mint az egyetemin, és néha, Vido Download Helper esetén meg is akad a letöltés. Egyetemen ezek nincsenek.

2023. ápr. 22. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, szóval csak tippelni tudok, de valószínűleg az egyetem egy erősebb csomagra fizetett elő, mint te?

Illetve, ha wifiről beszélünk, akkor ugye a routereden is múlhat sok minden, de ez ennyi infóból megint csak tippelgetés.

És attól is függ, hogy éppen honnan és mit töltesz le (ha nálad minden tökéletes is, szerver oldalon akadhatnak gondok), nem tudom azt se, hogy mindig ugyanazokkal a dokumentumokkal próbálkozol-e?

2023. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2

Lassabb az otthoni net az egyeteméhez képest. Meg kéne tanulni olvasni.

1

Fogalmam sincs hogy az egyetem milyen csomagra fizetett elő. Ha ez segít, nekem Tenda routerem van. A szerverről meg annyit, hogy ugyanazt a pdf dokumentumot nyitottam meg előbb otthon, aztán a suliban másnap, és a suliban három-négyszer gyorsabban töltötte be.

2023. ápr. 22. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen és én is ezt próbáltam kitalálni, hogy mitől lehet lassabb a te otthonid, de akkor lehet valami félreérthető volt benne.

Az egyetem valószínűleg egy gyorsabb sebességű internet csomagra fizetett elő, mint te, ez az első gondolatom. És igen, tudom, hogy az egyetem előfizetéséről valószínűleg nem tudsz semmit, de a saját csomagodról azért csak tudod, hogy milyen sebességű internetre szerződtél, nem?

És a másik faktor az még mindig a router lehet, Tenda routerből is többféle létezik a piacon, úgyhogy ennyiből még mindig nem tudok sokat megmondani.

2023. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen infót tudook még adni a routerről? A netet a szüleim fizetik mert nekünk csomagban van, tudod, tévé, telefon és internet. Esetleg nem megyünk át privátba?
2023. ápr. 22. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem probélma, de én sem tudok ám mindent. Ha itt beszélgetünk, akkor olvashatja esetleg olyan, aki jobban ért hozzá nálam, és esetleg tud okosabbat is mondani.

Én rád bízom.

Routerről pedig egy pontosabb modell számot tudnál pl. mondani. Keress rá arra, hogy Tenda router és te is látni fogod, hogy többféle találat érkezik rá (lásd itt is van néhány: [link] amíg nem tudjuk beazonosítani nem tudjuk milyen sebességet tud biztosítani.

És ha a szüleid fizetik az internetet, akkor tőlük kell megkérdezned milyen csomagra fizetnek elő, én ezt innen végképp nem fogom tudni megállapítani :(

2023. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!