Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik a notebookom...

Miért nem működik a notebookomon a wifi?

Figyelt kérdés

Most vettem egy használt notebookot, az ára teljesen korrekt volt és nem volt semmi problémája, az üzletben is csatlakozott a wifihez, ahol vettem. Az elte-n tanulok, és oda mentem miután megvettem, mert volt órám, és az egész campuson tudom fogni a wifit a telómmal, de a notebookom először működött, aztán nem. Utána egyszer sem, majd hazajöttem, itt is volt hogy működött, volt hogy nem. Szóltam nekik, hogy most mi van, nem jó a notebook, erre azt mondták, hogy nem tudnak ilyen hibáról, akkor is működött amikor ott voltam, láthattam.

Utána vettem egy usb wifi adaptert, ami 400mbit/s-ra kées kb, de semmit nem segített, lehet hogy rossz drivert szedtem le, mert persze a 21. században telepítő CD-t adnak, amikor már senkinek nincs otikai meghajtója.

Lényeg hogy nem oldotta meg a problémát és nem értem miért.

Egyetlen amiről működik rendesen az a telóm hotspotja, de szeretnék egy önállóan működő notebookot és megoldani a problémát..

Valakinek van ötlete??



2023. ápr. 28. 11:26
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Egyszerre 2 Wi-Fi, is rossz azt nem tartom valószínűnek ott valami User error lesz.

Milyen típusú laptop? Mi a hibajelenség?


Egyébként az is általánosítás, hogy senkinek sincs már optikai meghajtója. Max a laikusoknak nincs. Aki egy kicsit is ért hozzá, az belátja hogy ezektől azért nem olyan könnyű megszabadulni. Számos helyen használatba van a hivatalokban.


Egyébként is ha belegondolsz Wi-Fi adapterhez mellékelték a drivert. Ha az operációs rendszer nem ismeri fel, nem tudsz drivert leszedni, mert nem tudsz internethez csatlakozni mivel nincs működő Wi-Fi adaptered amivel ezt megteheted. Akkor csak jól jön az a CD, nem de bár?

2023. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen hivatalban használják, de teljesen felesleges és értelmetlen, elavult technológia, mint a floppy.


Igen szerintem se a hálózattal lesz a gond, Asus vivobook, szerintem s15, de ezt nem találom a rendszerinfoknál.


Nem feltétlen mert alapesetben meg lehet oldani máshogy. Ott az UTP, vagy ha valaki csak erősíteni akar a neten, vagy adhatnának pendriveot is. Viszont ismerősi körömben is megkérdeztem jópár embert, senkinek nincs optikai meghajtója, mert nincs rá szükségük. Nekem még a minitoweremben sincs.

2023. ápr. 28. 18:45
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

És ha az Ethernet adaptert se ismeri fel, vagy nincs kábeled? Vagy másik működő eszközöd driver letöltésre?

Pen drive? Na persze, gondolod tovább növelik vele költségeiket, mikor a CD huszad annyiba kerül. Ha meg nem mellékelnének semmilyen drivert, abból lenne a pampogás, mert a sok IT analbabéta ne tudná leszedni a gyártó oldaláról.


Esetleg próbáld meg többféle driver verzióval is, így láttátlanba többet nem nagyon tudok mondani.

2023. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy nincs is rajta ethernet port, de az valószínűleg működne. A wifivel van valami probléma és nem tudom mi, leszedtem egy drivert meg telepítettem, de nem tudom, hogy hogyan kéne ellenőriznem, hogy egyáltalán működik-e
2023. ápr. 29. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!