Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ? SOS!!! - Csaló e-mail-t...

? SOS!!! - Csaló e-mail-t megnyitottam... (Foxpost, jofogas.hu)

Figyelt kérdés

Jofogas.hu-n feladtam egy hirdetést, amiben egy terméket keresek. Írt egy ember, de ikább program, hogy megveszi. Igen...megveszi azt, amit én keresek - logika ellenes. Válaszoltam neki, hogy nem eladok, hanem vásárlok, majd visszaírt és a következő válaszban írtam, hogy

"Ha esetleg hibásan írtad, és van eladó billentyűzeted, úgy rendben van:" és az e-mail címemet odaírtam. Érkezett egy e-mail, a Foxpost nevében, de egyáltalán nem a Foxpost volt a feladó. Az e-mailt megnyitottam, de semmilyen linket nem nyitottam meg benne. Arra voltam kíváncsi, hogy valóban a Foxpost-tól érkezett-e az e-mail.


Hogyan tudom leellenőrizni, hogy nem kapott-e vírust az okostelefonom (Huawei P8 Lite, android)?


Nem kívánom még egyszer megnyitni, hogy az e-mail címet letiltsam. Idáig 3 e-mailt kaptam tőlük 13 perc alatt, noha azóta már eltelt 2 óra. Nem tudom, hogy ezek után mennyit fogok még kapni.



2023. ápr. 28. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lesz vírus, ahhoz le is kell tölteni, elfogadni valamit ami települ. Ezeket a leveleket sokszor a klasszikus módon még személyesen kézzel írják és továbbítják neked aszerint alakítva a történetet, hogy mit válaszolsz. A pénzedre utaznak, és a linkkel is csak fizetni tudnál (a foxpost helyett nekik), amit nem tettél meg. Ha rájönnek hogy nem reagálsz, abbahagyják az üzengetést is, mert inkább azokra fókuszálnak akiből ki lehet húzni a pénzt.


Minden ilyen hirdetőoldalon meg fognak találni botokkal, ezért figyelni kell.

2023. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Évekkel korábban egy PC boltban az ott lévő eladót megkérdeztem erről, ő azt válaszolta, hogy úgy is be tudnak jutni az op.rendszerembe, ha csak megnyitom az e-mailt.

Nem tudom, nem olvastam erről. Nem értek a hack-eléshez, nincs rálátásom. Én is úgy tudtam, mint ahogy írod, de nem tudom...


Köszönöm segítségedet és a rávilágítást, hogy nem kell attól tartaak, hogy hetekig fogok e-mail-eket kapni.


De ennek a dolognak még utána akarok járni.

2023. ápr. 28. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Hogy lehet valaki olyan sötét, hogy egyáltalán megnyit egy ilyen levelet?
2023. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Gyakori az ilyen csalási próbálkozás, az a leggyanúsabb mikor előre akar elkérni tőled mindenféle adatot! Az ilyet azonnal le kell rázni, jófogáson és marketplacen is próbálkoznak.

Ha valakinek fontos az a valami amit rendel, emelje meg a telefonját, és menjen rendesen személyesen átvenni!

A hirdető meg írja ki, hogy csak személyesen vehető át!

Aki nem HÜLYE, az tudni fogja, hogy ez nem "maradiság", hanem így lehet a büdös csalókat kizárni!!!!!!!!

2023. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!