Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Botrányosan szar nálunk a...

Renton9999 kérdése:

Botrányosan szar nálunk a telekom net,valami tipp én mit tehetek?

Figyelt kérdés
Úgy értem pl hogy honnan tudom hogy nálunk optikai kábel van? Milyen lehetőségem van jobbá tenni mert az van hogy kijön a szerelő,mókol valamit,minden jó (szerinte) aztán másnap megint szaggat,akad a net és az iptv is.

2023. ápr. 29. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Nézd meg a router hátuljába milyen kábel megy be:

[link]

Ha ilyen mint itt a kisebbik akkor réz.

[link]

Ha valami hasonló akkor optikai, de ezt azért ne húzd ki ha nem muszáj.

2023. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az első,olyan mint az első képen. A koax mire odaér két helyen is meg van toldva,attól is lehet szar? Üdv
2023. ápr. 29. 14:36
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

A koax az megint más:

[link]

Ezen is lehet amúgy netet is bekötni.


Amúgy alapvetően minél több a toldás és a csatlás az könnyen okozhat ilyesmit, egyszerűen érzékeny erre a technika, elméletileg amúgy országosan cserélik optikaira a hálózatot, tavaly nyáron húzták be hozzánk is.

2023. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

- Elárulod a szolgáltatós routered típusát (ami az aljára van írva)

- Megnézed a szolgáltatós routered webes felületén a kapcsolat paramétereit.

2023. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

"Úgy értem pl hogy honnan tudom hogy nálunk optikai kábel van?"

- Az optikai kábel, ami a routerbe csatlakozik 3mm-es - nem lehet összekeverni a koax kábellal.


- Ha rossz a net akkor akár mindennap is hívni kell az hibabejelentőt, addig amíg meg nem javítják.

2023. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Alkalmazott szabvány EuroDOCSIS 3.0

Hardver verzió V2.0

Szoftver verzió MAGYAR_3.97.0

Model Name FAST3686

2023. ápr. 29. 15:16
 7/15 A kérdező kommentje:
sagemcom. hiába jön szerelő kapal szart se ér. legalább jó hir hogy egyszer lesz optikai akkor.
2023. ápr. 29. 15:18
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

"szaggat,akad a net és az iptv is."


Volt ilyen nekünk is, kb 5x jöttek ki, kijött délelőtt, este meg már úgy akadt a TV hogy csak na.

Egyébként volt ennek egy anomáliája is hogy ha pl bizonyos oldalról töltöttem le (az mos mindegy honnan nem torrent) akkor az IPTV kész volt, egyszerűen nézhetetlen úgy akadt.

Előfordult hogy a fix IP-k kiosztása se ment neki jól, de DHCP-n is ezt csinálta aztán, mára már jó végre, persze biztos hogy fejlesztenek és az is közrejátszik.


A lényeg hogy hibabejelentést kel csinálni, telefon, felhívod és kész.

Automata rendszerű, de aztán kapcsolják a élő személyt.


Ha kel akkor hívd őket minden nap vagy héten.

Ennyi.

Hogy min jön a szolgáltatás az teljesen mindegy, ebben az esetben.

2023. ápr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Ja, és próbáld meg:

kihúzol mindent box-k és a modem-t kb pár percre, majd modem(router) bekapcs, ha életre kelt, aztán a box-k (IPTV).


Lehet hogy kis időre megoldja de nem biztos hogy hosszú távu lesz, pláne ha központi a hiba, vagy pl az oszlopon el oxidálódott a csatlakozás.

2023. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi,igen ez van jön a szerelő jó elmegy szar. Sajnos ez a DHCP stb ezeket nem értem mi a tosz.
2023. ápr. 29. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!