Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A böngészőpiacon miért van...

A böngészőpiacon miért van mindig a piacvezetőnek monopolhelyzete?

Figyelt kérdés
Volt egy Mosaic korszak (1990-1995), utána jött a Netscape (1995-1998), és őt követte az IE (1998-2012), legvégül a Chrome (2012-napjainkig). A közös bennük az, hogy a 2011 végétől, 2013 elejéig tartó időszak kivételével minden éra piacvezető böngészője 50% felett uralta a piacot. Miért?
2023. máj. 12. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Chrome esetében szerintem erősen árnyalja az adatokat, hogy androidon alapból az van...
2023. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert egy ilyen szoftver - mint egy irodai programcsomag, keresőmotor, operációs rendszer kernelje,... - relatíve komplex, megírása sok időt igényel (ami pénz), így nem fog nekiállni senki "újra feltalálni a kereket", pláne hogy van nyílt forrású megoldás, amire lehet építeni.


2. Az előzőekből következően egy-egy ilyen szoftver/szolgáltatás alapoktól való kifejlesztését/annak üzemeltetését kevesen végzik - főként nagyvállalatok, azok szövetsége, alapítványok fogják elvégezni.


3. Mert az egységsugarú felhasználók azt használják, amit elé raknak, nem fognak egy-egy program/szolgáltatás felkutatásával, kipróbálásával, megtanulásával vacakolni.

2023. máj. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. Firefox-ot használok. Tököm tele a chrome-al, ahogy foglalja a helyet vagy kezeli az adatokat.
2023. máj. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 50% feletti részesedés még messze nem monopolhelyzet. A Chrome esetén arról lehet szó, hogy a legtöbben ki sem próbálják az Edge-t, ami itt van 8 éve, és már az első változat is teljesen használható volt. OK, nem nagyon voltak kiegészítők, de sokan nem is használnak semmit, és mégis azt hallották, hogy milyen sz*r, a Chrome viszont király... Más nem is létezik persze. A Google egy népszerű brand, és ha ők csinálnak valamit, az ugye csak szép és jó lehet...
2023. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a chrome a legkezelhetőbb és a kinézete is a legbarátságosabb is. Valamikor régen a firefox is ilyen volt. Meg az IE is... Kezdetekben mikor beköttettük a netet azthiszem 2007-ben az IE-t használtam mert ugye az már fent volt jól is nézett ki. Majd később egy haveromnál megláttam a firefoxot és nagyon megtetszett és áttértem arra. Utána annak elgányolták a kinézetét, és váltottam a chromera. Azóta is ezt használom. Volt egy időszak kb 3 éve mikor kipróbáltam több böngészőt ( kb 10-et ) mert sikerült kifognom egy irtó lassú laptopot, hogy még a böngésző is fagyott rajta. De még azon is a chrome volt a leghasználóbb sebességű. Most jó laptopom van, de minek váltsak egy megszokott böngészőről ami jól is néz ki és jól is működik egy olyanra ami agyon van csicsázva?...
2023. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!