Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telefonon miért kell másik...

Telefonon miért kell másik wifire csatlakozni, hogy elküldje a messenger üzeneteimet?

Figyelt kérdés
Két napja azt csinálja, hogy csak akkor küldi el az üzeneteimet amikor egyik wifiről a másikra átváltok. Utána még egy párat elküld, aztán vége, megint másik wifire kell váltanom, hogy elküldje amit szeretnék.

2023. máj. 16. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán a jelerősség, de akár túlterhelt is lehet az a hálózat amelyikről el akarod küldeni az üzenetet, vagy, az a hálózat valamiért megszakítja a kapcsolatot a szerverrel, ami kevésbé valószínű.


Hány másik eszköz van még azon a hálózaton amin nem küldi el az üzeneteket? A telefonok valamiért belassítják még akkor is ha nem használod őket, a mi internetünknél legalábbis érezhető.


Milyen internetsebességed van, mind letöltés, és feltöltés terén? Ebből nagyjából meglehet mondani, hogy gondot okozhat e több eszköz egyszerre, vagy sem.


Milyen közel vagy a router-hez? Vagy ahhoz, amiből az internetet kapja a telefonod? Esetleg, falak választanak el tőle?


Nagyjából ezek lehetnek a megoldások. Mint végső megoldás, az alkalmazás újratelepítése, amit általában nem kéne megtenni, de hátha. Vagy, a gyorsítótár törlése.

2023. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Néha elküldi néha nem, ez az új tapasztalat.

Másik készülék simán elküldi az üzeneteket.

Van amikor az enyém is, csak fél órát kell várni.

Közben email, minden megy pik pak, még a face hozzászólások, minden, csak a messenger nem.

Ez 3 féle teljesen különböző wifi hálózaton is ugyanolyan rossz, más készülékekkel jó.

2023. máj. 16. 19:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Sőt, ha másik messenger fiókba lépek, akkor az én telefonomról is megy, csak a saját fiókommal nem működik rendesen, de csak ezen a telefonon, mert laptopon az én fiókomból is megy pik pak a messenger.
2023. máj. 16. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Értem, én a helyedben ránéznék a Messenger fiókod beállításaira. Bár nekem nincs messengerem így nemtudom milyen beállítások vannak, de, "Adattakarékos üzemmód?" van benne ilyen? Még ezt tudom elképzelni, hogy a háttérben folyamatosan tölt be nálad valami. Ezáltal vagy az internetet, vagy a CPU-t eszi meg.


Ugye, ha a CPU-t eszi meg, az magyarázat lehet arra, hogy miért nem akar működni az internet, tekintettel arra, hogy ha én 100%-osan használom a számítógépem processzorát, a böngészőben lassabb az internet.


Szóval, mindenképp hasonlítsd össze a beállításokat. Azon kívül, kifogytam a lehetséges ötletekből.

2023. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben újratelepítettem és most mint hogyha jó lenne. De ez érdekes ez az adat takarékos mód, viszont nem változtattam a beállításokon hanem magától romlott el.
2023. máj. 16. 21:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyen adatforgalmi beállításokat külön a facebooknál nem találtam csak egész telefonra vonatkozóan , remélem nincs is, és ez az újratelepítés hosszútávon megoldja.
2023. máj. 16. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!