Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gmailben lehet úgy elküldött...

Gmailben lehet úgy elküldött levelet törölni, hogy a másik félnél is törlődjön?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 23:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

A közösségi oldalakkal, és központosított chatszolgáltatásokkal ellentétben az e-mail szerverek nem egy adott vállalat tulajdonában állnak, és egyébként mindenkit kötnek bizonyos szabványok, hogy ha saját levelezőrendszert létesít, akkor miknek kell megfelelnie. Onnantól kezdve, hogy a címzetthez megérkezik a levél, azon a szerveren külső személynek vagy programnak normális körülmények között nincs behatása.

Persze, meg lehetne (lehetett volna) alkotni úgy a szabvényt, hogy legyen valami féle törlő üzenet, de ez azért komoly biztonsági problémákat hordozna magában, és történetesen nem gondolkodtak ilyenben anno akik a levelezési protokollokat megtervezték. De még ha lenne is, mihelyett az ember letölti a saját gépére, adatvédelmileg tényleg elég problémás lenne, ha abba utána kívülről bele lehetne piszkálni.


"Kivel nem fordult még elő hogy munkatársainak megírta véleményét a főnökéről és másnap egy felmondólevelet talált az asztalán."

Érdekes, én 15 éve dolgozok, de ezalatt egyszer se fordult elő ilyesmi malőr, pedig én aztán markáns véleményeket tudok megfogalmazni. Ha annyira zavart a főnök, akkor én voltam, aki felmondott, amúgy meg van egy alapszabályom: nem keverem a munkahelyi kommunikációt a priváttal. Még csak nem is küldök munkahelyi címekre olyasmit, amiből probléma lehet, ha az kitudódhat. Az otthoni gépemen meg be sincs állítva a munkahelyi levelezés, szóval csak úgy, véletlenül nem fogok tudni abba belépni.

2023. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!