Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen márkájú laptopot...

Milyen márkájú laptopot válasszak?

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Dell
2023. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lenovo
2023. máj. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Asus rog
2023. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én nem rég vettem egy ASUS Viviobook A515EA BQ1210W Laptopot mindennapos felhasználásra mint video - film nézés, netezés, böngészőből játszható játékokhoz pl sakk és póker. Nos nekem abszolút pozitív a véleményem erről a laptopról, a kijelzője 15.6" FHD 60Hz IPS matt, természethű szép FHD képet ad. A hangzásával semmi gond, természetes, lehetne hangosabb, de ennyi. Szoktam zenét hallgatni rajta egy Audio-Technica ATH-PRO5X vezetékes fejhallgatóval, korrekt a bennelévő DAC chip. A laptopban 11 Gen i3 1115G4 van csak benne de gyors a 2 magon 4 szálas teljesítményen üzemelő CPU. A 8GB DDR4 3200MHz-es RAM is elég gyors, és ha akarod bővíthető. Az SSD is villámgyors ami 256GB-os és ez kevés lehet, de 25 ezer Ft-ért tudsz bele venni akár 1TB-os SSD-t is. Nyilván a grafikus teljesítmény ami egy Intel UHD Grafikus IGPU ( Integrált ) nem olyan ami játkra alkalmassá tenné ezt a laptopot, bár a CS GO elmenne szerintem 60 fps-el mivel anno az i5 4670K is IGPUval elvitte akadás mentesen stabil 60 fps-el, ez az i3 meg sokkal újabb CPU, és gondolom ez az IGPU erősebb. A Wifi jel beton stabil 10m-en belül is, a Bluetoot is. Van billentyűzet világítás ( örültem volna annak ha nem csak fehéren hanem mondjuk kéken is tudott volna világítani, de ezt nem róvom fel negatívumnak mivel van ilyen árban olyan laptop amin egyáltalán nincs, viszont a billentyűzet világítás pár mp után ha nem nyomkodjuk kikapcsol amíg újra meg nem nyomjuk valamelyiket,

szerintem ezt lehet pozitívumnak nevezni. A billentyűzet mérete megfelelő méretű a nem kis ujjaimnak is, a billentyűzetek közötti távolság is jó, nem nyomok mellé. Az egyetlen negatívum amit feltudok hozni az az hogy kb 5 órás üzemidőt bír ki akkimulátoros használat során, én ez alatt TvGO-n Teniszt Roland Garrost néztem végig, vegyes használat mellett valószínű többet is kibír, szerintem ez lévén szó hogy a laptop hordozható számítógép kevés az akkumulátoros üzemidő még ezen áron is. Szerintem ezen áron is már egy 512GB-os SSD beleférhetett volna az árba. Én Windows 11-el vettem TELEKOMon keresztül havi törlesztőrészletre. Amúgy szerintem a sorrend mint laptop márka ASUS, DELL, HP, Acer.

2023. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!