Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » OpenVPN. Ennek van értelme?...

OpenVPN. Ennek van értelme? Milyen beállításokkal oldható meg?

Figyelt kérdés

egy rajzocskát készítettem inkább, mert így jobban látszik, mit szeretnék.

[link]


Tehát lényegében távoli SSH elérésre van szükségem egy NAT mögötti eszközömhöz.

(Illetve az fontos, hogy ez az eszköz továbbra is a saját ip címével kommunikáljon (kivéve az SSH-t), tehát az oldalak ne az én VPN szerverem IP címével azonosítsák ezt az eszközt.)


2023. jún. 15. 16:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

tehát azért akarsz vpn-t hogy elérd a vpn klienst..

Végre értem. Ez is jó megoldás amit csinálsz.

csak bonyolult


Az egyszerübb az ssh tunnel

ssh -C -X -f -N -T -R 22223:localhost:22 loginnev@otthoniszervercime



es maris, az otthoni szerveren

ssh localhost -p 22223


parancsra simán be tudsz lépni a mobilnetes gépre hiába van tűzfal alatt, mert ő indította az ssh tunnelt


Egy dolog, ha lebont ujra kell csatlakozni, simán crontabbal kell a scriptet 5 percenként megħívni:


Nekem a windows munkaállomások laptiopok is így vannak nem csak a linux, így bárhol van láthatóak elérhetőek és simán tudom minden filejukat is editálni nézni, felcsatlakozni, sőt mint egy vpn ha a munkaállomás egy másik router mögött van akár a routerre is rá tudok nézni. ÉS ehhez nem kell semmi extra program


Itt a script használd egészséggel.



if pgrep -la ssh | grep 22223:localhost:22 | grep OTTHONISZERVER > /dev/null; then

echo "SSH Tunnel is running on OTTHONISZERVER"

else

echo "Starting SSH tunnel on OTTHONISZERVER"

if ssh -C -X -f -N -T -R 22223:localhost:22 otthoninev@OTTHONISZERVERCIME true; then

echo "SSH Tunnel Established"

else

echo "OTTHONISZERVER is not responding, SSH Tunnel Failed"

fi

fi

2023. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Okkés, működik. Mindenképp megtartom ezt a megoldást vész esetére.

Köszönöm!


Viszont nem tartok a szerveren nyitott portot az SSH-nak. És a cél az, hogy egyik gépen se legyen. A VPN-en belül menne. Egy biztonsági felület nekem ez a VPN. SSH-ban nem bízom, még ha van key és jelszó, akkor se engedem ki a netre.

2023. jún. 16. 11:49
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha a VPN portja nyitva van akkor már úgyis minden nyitva.. :)
2023. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Meglepő , hogy ami nagy cégeknek, emberek millióinak jó az neked nem, ellenben amit kevesebben használnak azt biztonságosabbnak iteled.


De ha így, hát így.

2023. jún. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bőven elég ha a PPTP VPN jelszava 1234. :D
2023. jún. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!