Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van ennek a videóban látható...

Van ennek a videóban látható programnak bármi valóságalapja?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=dw8ej3K19DY


Nekem ez átverésnek tűnik, a videóban, a fickó olyan dolgokat mondott, amik nagyon nem helyénvalóak. Pl, "Set process priority to Real Time" Na igen, ez már most rossz, hiszen, ha a folyamat 100%-ban használná a CPU-t, akkor az menthetné meg a gépet az újraindítástól, ha leállna a folyamat, vagy ha a folyamat affinitását megváltoztatná valami. --> Erre azért volt fontos kitérni, mert állítólag, ő rakta össze ezt a dolgot, ha minden igaz, C#-ban, és Batch Script-ben. A fura az, hogy .Net kódot is tartalmazott a dolog.


Egyesek írták, a komment szekcióban, és a fickó Discord szerverén, hogy az FPS érték nem nőtt semmit, vagy csak alig valamennyit. Itt felmerül a kérdés, hogy ez a valami, ténylegesen valós?


Az oldalon, ahol eladja ezeket, van egy kiírás, hogy tilos visszafejteni (Reverse Engineering) dologgal belenézni a programba. Persze, hiába is tilos, valaki biztos bele fog nézni. Na és itt jön a következő dolog. Ugye a Minecraft Opengl-el működik. És lehetséges az FPS értéket módosítani kívülről, akár matematikailag is, egyes feltételeket hozzáadva, vagyis, ez még egy indok arra, hogy hamis programnak gondoljuk ezt a valamit, hiszen, mi lenne, ha valaki 1000 FPS-el rohangálna, de akadna neki a játék? Kiderülne, hogy hamis a dolog. Tehát, a feltétel valószínűleg az, hogy ha alacsonyabb az FPS szám 60-nál, akkor ne váltsa át az értéket egy hamis értékre. Természetesen mindez amit leírtam elmélet, de a Fickó elég komolytalannak tűnik a videóban, nem akarok kitérni a hirtelen hang megemeléseire, "Beleélem magam a hídba" típus, inkább hang nélkül néztem a videót.


Mindenesetre, kíváncsi vagyok, hogy programozói szemmel nektek, mennyire tűnik valósnak ez a dolog.



2023. jún. 22. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamennyit, pár FPS-t esetleg tud növelni rajta, de az ilyen trükköktől mint pl. hogy kikapcsolja a Windows hátterét(???), nem lehet sokat várni.
2023. jún. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"Pl, "Set process priority to Real Time" Na igen, ez már most rossz, hiszen, ha a folyamat 100%-ban használná a CPU-t, akkor az menthetné meg a gépet az újraindítástól, ha leállna a folyamat" Azt azért tudod, hogy ez nem igaz. Olvasd el a windows ütemező leírását és ott pontosan leírja, hogy mit jelent a Set process priority to Real Time.
2023. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még arra tudok gondolni, hogy ez a program, szimplán rendszerleíró kulcsokat módosít, amiknek közük van a videokártya beállításaihoz.


Hát nemtudom 2-es, én azt írtam le amit tapasztaltam, ha a többi folyamat alacsony prioritású, de az a folyamat, ami csökkenés nélkül maximumon használja a processzort miközben Valós idejű prioritással rendelkezik nálam végérvényesen lefagy a számítógép.


Elnézést viszont, ugyanis, nálam nincsen ilyen ütemző, ha esetleg a feladatütemző-re gondolsz az sincsen.


Ment a zöld mindkettőtöknek :).

2023. jún. 22. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Az ütemezőt te így (kivülről) nem látod az a windows rendszer "belséjeben" az egyik rész. Az felel azért, hogy minden olyan program ami futni akar (és igényel CPU-t) tudjon futni. Eldönti, hogy egy adott pillanatban melyik program fog futni (ehhez figyelembe veszi a prioritás értéket amit állítasz, meg egy rakás más dolgot). Ez minden olyan operációs rendszerben benne van amelyik megengedi egy időben több feladat végrehajtását. A windows esetén van néhány leírás ennek működéséről. Bár valóban nem túl bőbeszédű egyik se, de azért jó pár dolog kiderül belőle, hogy hogyan veszi figyelembe a beállított prioritás értéket, mikor tesz egy feladatot várakozásba stb. Ez nem is egy külön álló program ez a rendszer "lelkének" egy fontos darabkája.
2023. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es. Így már értem a helyzetet, és azt, hogy mi is az az ütemező. Neked is ment a zöld :).
2023. jún. 22. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!